Як вставити фото в рамку

16.01.2016

Як вставити фото в рамку

У цьому уроці ми будемо створювати портрет дитини, який буде обрамлений красивою рамкою (на тему Нового року). Вивчивши даний урок, ви зможете самостійно створювати подібні портрети з фотографіями рідних і близьких людей і рамками будь-якої тематики.

Для роботи ми будемо використовувати найвідомішу (і найвищу професійну програму для обробки зображень – програму Photoshop (в моєму прикладі це Adobe Photoshop CS5).

Я припускаю, що дана програма у вас вже встановлена, і не зупиняюся на питаннях пошуку, скачування і т. п. (про це є окрема видеокнига ).

Запускаємо Фотошоп і першим ділом перевіряємо, щоб у пункті Вікно головного меню програми була встановлена галочка Шари, для того щоб включити можливість роботи з шарами:

Як вставити фото в рамку

Шари в Фотошопі це різні зображення, які можуть накладатися один на одного. Якщо верхній шар напівпрозорий або заповнений не повністю, то крізь нього буде видно зображення шару, який знаходиться під ним.

Саме це нам і потрібно для створення нашого портрета – ми повинні розташувати нашу фотографію нижнім шаром, а над нею розташувати зображення новорічної рамки з прозорим ділянкою, щоб крізь нього було видно фото людини.

Як вставити фото в рамку

Отже, приступимо…

Для початку треба відкрити в програмі нашу фотографію, яку ми будемо укладати у рамку. Робимо це за допомогою пунктів меню Файл – Відкрити :

Як вставити фото в рамку

А у вікні знаходимо наше зображення і відкриваємо його:

Як вставити фото в рамку

Якщо треба обрізати краю фотографії (або зайві деталі на ній), то використовуємо для цього інструмент Рамка (у лівій частині вікна Фотошопу):

Як вставити фото в рамку

Після цього нам треба десь узяти зображення гарної новорічної рамки (наприклад скачати в Інтернеті), але при цьому треба мати на увазі, що зображення повинно бути в спеціальному форматі (прозорість).

Справа в тому, що звичайне зображення (наприклад, в форматі jpg) не може бути прозорим і тому вимагає додаткової обробки, а ось зображення у форматі png це зображення з прозорим фоном і тому зображення рамки краще шукати саме в цьому форматі.

Щоб полегшити вам пошук, я підготував двадцять рамок в png форматі, запакувавши їх в один архів (49.4 Мб), який ви можете завантажити тут .

Після скачування та розпакування архіву ви отримаєте папку з jpeg-файлами.

Відкриваємо в Фотошопі файл з сподобалася рамкою (меню Файл – Відкрити ) і в результаті маємо у вікні програми: рамку (1), фотографію (2) і вікно Шари. яке включали в самому початку уроку:

Як вставити фото в рамку

Можливо, що у вас в програмі буде відкрито ще щось (інші вікна), але для нашого уроку досить цих трьох вікон.

Тепер нам треба об’єднати два зображення в одне, тобто зробити так, щоб обидві картинки були в одному вікні. Зробити це дуже легко – треба просто взяти і перетягнути одне фото на інше.

Для цього в лівій частині вікна Фотошопу вибираємо інструмент Переміщення :

Як вставити фото в рамку

Потім клацаємо по фотографії дитини лівою кнопкою миші і не відпускаючи її пересуваємо курсор на зображення рамки і там вже відпускаємо кнопку миші. В результаті отримуємо дві фотографії в одному вікні:

Як вставити фото в рамку

А у вікні Шари після цього у нас повинно бути видно вже два шару:

Як вставити фото в рамку

Але, як бачимо, зображення дитини і рамки мають різні розміри і не відповідають один одному, тому нам треба підігнати фото дитини під розміри рамки (збільшити його).

Для цього у вікні Шари клацаємо по шару, який будемо збільшувати, щоб він був активним (на фото вище він виділений синім кольором), після чого в меню Фотошоп вибираємо » Редагування – Трансформація – Масштабування :

Як вставити фото в рамку

Завдяки цьому наша фотографія буде укладена в рамку з маленькими квадратами з чотирьох сторін і по кутах:

Як вставити фото в рамку

Далі (будьте уважні) підводимо курсор до будь-якого з квадратів, які розташовані по кутах зображення і переміщаємо курсор від центру до краю, тим самим збільшуючи масштаб фотографії, і одночасно з цим натискаємо і утримуємо натиснутою кнопку Shift. щоб зберегти пропорції фотографії.

Змінивши масштаб фотографії до потрібного нам розміру (фото людини було приблизно дорівнює розміру внутрішньої сторони рамки) ми можемо відпустити всі кнопки і натиснути кнопку Enter. щоб зафіксувати отриманий розмір.

В результаті отримаємо фото дитини потрібного нам розміру, але воно буде розташоване поверх рамки, а не під нею.

Щоб розташувати рамку зверху фотографії нам треба у вікні Шари шар з рамкою поставити вище, ніж шар з фотографією. Робимо це простим переміщенням шару – підводимо курсор до шару з рамкою, натискаємо ліву кнопку миші перетягуємо шар вгору, тобто з другої позиції (в списку шарів) на першу, після чого відпускаємо кнопку миші:

Як вставити фото в рамку

І відразу ж ми побачимо, як наше фото виявилося під рамкою:

Як вставити фото в рамку

Якщо треба підкоригувати розміри, то це можна зробити ще раз (пункт меню Масштабування ), а якщо треба пересунути фото, то це робиться простим перетягуванням прямо у вікні з зображеннями.

Це вже справа техніки, і я впевнений, що такими простими маніпуляціями ви зможете отримати потрібний розмір і положення фото в рамці.

Сподіваюся, що у вас все вийшло!

Можу сказати, що це один з найпростіших уроків по роботі з програмою Фотошоп, але для новачка навіть такий урок може здатися складним, особливо якщо ви вперше стикаєтеся з цією програмою.

Хоча освоїти Фотошоп можна досить швидко і легко, оскільки робота з графікою завжди наочна і захоплююча, особливо якщо уроки дані у зрозумілій і доступній формі.

Я рідко раджу комп’ютерні уроки інших авторів, але якщо вам цікаво продовжити вивчення програми Фотошоп більш серйозно, то можу порекомендувати вам хороший курс. Він складається з відеоуроків, які прості і зрозумілі для будь-якого новачка рівня, але в той же час дуже професійні.

принаймні, особисто я в якості даного курсу не сумніваюся, бо сам вивчав!

Короткий опис статті: однокласники фото урок про те, як вставити фото в рамку з допомогою Фотошоп Фотошоп, рамка, фото, Photoshop, Adobe Photoshop CS5, Шари, Верстви в Фотошопі, зображення

Джерело: Як вставити фото в рамку

Також ви можете прочитати