Винайдені окуляри, які захищають від ідентифікації людські обличчя . Свіжі

19.02.2017

Винайдені окуляри, які захищають від ідентифікації людські обличчя

На початку червня 2013 року американська компанія Google дозволила користувачам Glass використовувати програмне забезпечення для автоматичного розпізнавання осіб. Проблематика захисту інформації хвилює не тільки США, але, схоже, і Японію. Фахівцями японського Національного інституту інформатики створені окуляри, протидіючі автоматичної ідентифікації осіб цифровими камерами. Це перші такого роду, окуляри в світі.

Як відомо, непомітна зйомка іноді здатна порушувати право людини на те, щоб його особисте життя була недоторканна. Інший раз і дуже грубо. Ну, наприклад, зняли приховано в пікантній ситуації, а потім ще й опублікували у Всесвітній мережі Інтернет. Треба думати, що саме проти таких бешкетників чимала кількість держав мають навіть кримінальні статті в своїх законах.

Але закони законами, а наука з технологіями теж не стоять на місці. Ось що з цього приводу сказав представник вищезгаданого інституту: «Якщо ви будете використовувати для маскування свого обличчя звичайні сонцезахисні окуляри, то ваші шанси проти цифрових камер будуть дуже невеликі. Електронно-оптичні системи ідентифікують людину за різними параметрами особи. Щоб захиститися, заховати одні тільки очі недостатньо. Розроблені нашим інститутом захисні окуляри мають 11 світлодіодів ближнього інфрачервоного діапазону. Камери вас не впізнають, для цього треба всього лише включити ці окуляри».

Очі людини не бачать інфрачервоного випромінювання, що випускається світлодіодами, але фотодетектор відзначає його як яскраве світло. Світлодіоди нових очок розміщені в певному порядку (враховуються конструктивно-технологічні особливості систем для розпізнавання осіб). Підсвічування більш затемнених ділянок обличчя в районі очей і носа не дозволяє яка розпізнає системі ідентифікувати особу.

Відрізняючись від попередніх захисних розробок, дане технологічне рішення не обмежує людину в повсякденному житті і спілкуванні. Прилад виглядає як звичайні окуляри і зовні практично не відрізняється від них.

Для камер, на які хвилі інфрачервоній частині спектру не діють, японські розробники передбачили застосування іншого принципу. На цей випадок у них в розробці відображають окуляри. Відбите ними світло заблокує розпізнавальні системи, і обличчя залишиться непізнаним. Ця технологія порівняно проста і недорога.

Інші цікаві новини:

Короткий опис статті: програма розпізнавання осіб

Джерело: Винайдені окуляри, які захищають від ідентифікації людські обличчя | Найсвіжіші новини в картинках

Також ви можете прочитати