Траурна промова на похороні і поминках, приклади

19.02.2017

Траурна промова на поминках

Що говорять на похоронах і поминках

Траурна промова на похороні і поминках, приклади
В годину поминання, поки не стихла біль втрати, перше, про що потрібно пам’ятати — це делікатність. Дізнайтеся, як підібрати слова співчуття. ознайомтеся з прикладами слів співчуття і правилами некролога. Ці керівництва дадуть уявлення про етиці поминання і підкажуть вірні слова розради .

поминальна мова має і свою специфіку. В ній ви звертаєтесядо цілого колі гостей. які зібралися, щоб потішити близьких, самим пом’янути покійного і послухати, що скажуть про нього друзі і родичі. Ваших слів чекають, і вашатраурна мова може звучатиб більшій пафосом. чим це прийнято при особистому вираженні співчуття.

Слова скорботи безпосередньо на похоронах повинні бути гранично короткими, але мова на поминках може і не обмежуватися парою фраз.

Поминальні слова скорботи і траурна мова

Спочатку відрекомендуйтеся і, якщо це не очевидно всім, скажіть, ким ви доводитеся покійному. На поминках висловляться багато. Тому траурна промова повинна бути лаконічною. а думки виражені точно. Гості зрозуміють, якщо фраза перерветься від раптового плачу. Але непідготовленість, словоблуддя, а тим більше нетверезий лепет, присутні сприймуть як знак неповаги до померлого. Не покладайтеся на імпровізацію! Майте з собою короткі тези, а вдома або по дорозі на траурну церемонію повторіть кілька разів свою поминальну промову.

Не переказуйте біографію — досить розповісти про одному яскравому випадку, епізоді життя. щоб гості запам’ятали цей цікавий факт. Важливо щоб описане вами подія висвітило одну з позитивних рис покійного. Краще розповісти про те епізоді, який ви самі високо оцінили. Вивчіть приклади, як згадують знаменитостей їх близькі (в кожному некролозі наведений епізод з життя і співчуття).

Акцентуйте увагу публіки на те властивості характеру, яке продемонстрував ваш розповідь. Будь-яка негативна риса має світлу сторону. Приклади компліментарних синонімів:

 • Про ворчливом людину можна сказати «Він дав мені урок критичного погляду на світ».
 • Про прижимистом: «Обережність, мудрість і далекоглядність — ось те, чого не вистачає всім нам сьогодні, і чому можна повчитися у покійного».
 • Безпечність у фінансах: «Він був так упевнений у кращому майбутньому…»
 • Підозрілість: «Знав людську натуру…»
 • Не дуже розумний: «Довірливий, наївний, так вірив людям…»
 • Гордовитий: «Знав собі ціну, в його коло входили тільки найкращі…»
 • Упертий, впертий: «Принциповий…»
 • Піддається, без стрижня: «Безконфліктний… Його кредо — компроміс».

жалобній промові доречно поділитися власним досвідом у стосунках із покійним. Звичайно, не секретами і плітками. А згадати добрий вчинок, слова, турботу, яка була здійснена ним за життя. Підкреслити значимість покійного особисто для Вас і висловити впевненість, що цей ваш погляд поділяють всі присутні. У своїй промові уникайте складних «кучерявого» фраз, причетних і деепричастных обертів, штампів і банальності. Говорите від душі !

На поминках не можна говорити про недоліки: «Про покійного або добре, або нічого » — це основа основ етикету поминання. Не варто згадувати, тим більше, вголос, про невдачі, слабкості, гріхах і образи. Всепрощення, примирення, згадування про кращому — ось потрібна аура поминальної церемонії.

Слова скорботи доречно доповнити цитатою думки покійного: наказу, настанови, заповіді чи моральної максими, яку він озвучував за життя. Потім слід підвести траурну промову до згадки тієї користі, яку він приніс близьким і суспільству. Зробити висновок, що людина прожив життя не марно і обіцяти вічну пам’ять у серцях рідних і друзів покійного.

«Нехай земля йому буде пухом! Вічна пам’ять!» Завершити свою поминальну промову можна і цими словами, але так надійдуть багато. Краще підібрати доречну епітафію, співзвучну особистості покійного:

Протокол поминання

На поминках потрібно, стоячи, почесть покійного хвилиною мовчання. Місію ведучого довіряють близькій родині людині, який у жалобній обстановці зможе контролювати свої емоції. Він по черзі надає слово рідним по ступені близькості — чоловікові/дружині, дітям або батькам, родичам, а потім друзям покійного.

Ведучий повинен заздалегідь заготовити кілька фраз, щоб зняти паузу і переключити увагу гостей, якщо мова виступає буде перервана сльозами. Поминальні слова прийнято вимовляти стоячи .

Православна християнська традиція поминання

Якщо покійний був віруючим, тоді поминки потрібно провести за церковними звичаями, з дотриманням церковних ритуалів. Мови і молитви — це ключові складові християнської церемонії поминання. Після молитви за упокій душі покійного ведучий церемонії повинен подякувати всіх гостей за те, що вони прийшли на поминки і помолилися за душу новопреставленого. Траурні промови вимовляються, коли уже всі зібралися за столом.

У православній християнській традиції поминки починають з 90 псалма і молитви «Отче наш». Обстановка за столом стримана, потрібно розмовляти тихо, пошепки. Перше слово надають главі сім’ї. Потім поминки веде голова церемонії — шановний гостями близький сім’ї людина. Траурні слова на православних поминках вимовляють по старшинству. Всі хто хоче висловитися, можуть і повинні отримати слово.

Траурні тости* на православних поминках завершують словами: Нехай земля буде [Ім’я] пухом, а пам’ять вічною! Всі п’ють, не цокаючись і кланяючись портрета або вільного місця покійного.

* Спиртне не входить в православну традицію поминання (див. «Поминальний стіл» ). Але практика пом’янути «не цокаючись» глибоко вкоренилася в народі. Важливо знати міру!

У православ’ї відомо, що завдяки молитвам, отпеваниям та іншим християнським обрядами, мечущейся душі новопреставленого стає легше. Добре тепле слово від родичів і друзів умиротворяє душу покійного і притуплює горе близьких. В кінці поминання, встаючи з-за столу, кожен кланяється портретові або в бік місця покійного. Йдучи, висловлюють співчуття рідним. На поминках прощатися не прийнято.

Вірші на поминках? Так, але делікатно і в міру.

Висловлюючи співчуття особисто, віч-на-віч, звертатися до вірша небажано. Прочитати вірш присутніх за столом друзям покійного можна — адже всі очікують скорботних висловів, спогадів і деякого пафосу. Можливо у віршах. Головне, щоб рима не була вульгарною, щоб відбивала кращі риси покійного і відповідала моменту. І була короткою. Або дуже короткою .

Приклад жалобній промові на похоронах

Щоб не сковувати «правильної», але підходящого вам промовою, ми замість конкретного прикладу запропонуємо оптимальну структуру поминального слова з прикладами фраз.

 • Дорогі друзі і родичі [Ім’я]!
 • Шановні гості!
 • Брати і сестри!
 • Дорогі рідні та друзі нашого улюбленого [Ім’я]

Персональне позиціонування по відношенню до покійного (скромно):

 • Я племінник нашої шанованої [Ім’я].
 • Я брат поминаемого нами сьогодні [Ім’я].
 • Ми з [Ім’я] довго/останні роки разом працювали/служили.

Про скорботній події (звістка про смерть або спогад про похорон):

 • Батько довго хворів; ми розуміли, що буде, але коли нам зателефонували з лікарні…
 • Коли я дізнався, що [Ім’я] помер, у цей вечір я ні про що інше не міг думати.
 • Хоча дідусь прожив довге життя, повідомлення про смерть вразило мене.
 • Сьогодні 40 днів, як мама покинула нас.
 • Рік тому ми попрощалися з [Ім’я], людиною шанованою і гідним.

Кілька слів про кращих якостях покійного :

 • Бабуся була доброю людиною, гостинною і хлібосільну господинею.
 • Вона була опорою і надійним тилом ось уже п’ять років тому померлим дружину.
 • Його знали як жартівника і оптиміста, з ним було легко і безтурботно.
 • Він дарував впевненість у майбутньому і був опорою для оточуючих.

Процитуйте наказ, пораду чи етичну цінність, якої покійний закликав слідувати рідних і близьких. Потім в кількох фразах розкажіть про яскравому випадку або епізоді життя. який ілюструє позитивну якість покійного. Добре, якщо цей ваш розповідь доповнить мозаїку думок інших гостей поминок. Закінчите її, пом’янувши покійного подякою або захопленням цією його властивістю особистості.

Закрийте свою промову обіцянкою вічної пам’яті. На закінчення допустимо використання рими. а, якщо новопреставлений був віруючою людиною, і серед гостей багато християн, то завершити поминальне слово епітафією-молитвою. Будьте короткими: довга мова сприймається важко. І потрібно дати висловитися всім бажаючим гостям церемонії.

«Виготовлення пам’ятників.ру» — це портал про пам’ятники та «стіл замовлень ». Заповніть заявку. і її побачать гранітні майстерні вашого міста і зроблять вам пропозиції.

Короткий опис статті: вірш про однокласниках Слова скорботи про смерть. Що говорять на похоронах і поминках? Траурна промова, тексти, приклади. Поминки 9, 40 днів, 1 рік смерті матері, чоловіка, батька, друга. слова, промови, що говорять на поминках, поминальні, траурні, хороші, кажуть, приклади, зразки

Також ви можете прочитати