СТРІЧКА: VIP-однокласники, LENTA.com.ua

01.12.2015

VIP-однокласники

Наш кореспондент зробив спробу дізнатися, що відомі люди роблять на Однокласниках, — в надії з’ясувати, що їх відрізняє від звичайних користувачів.

Наш кореспондент зробив спробу дізнатися, що відомі люди роблять «Однокласниках», — в надії з’ясувати, що їх відрізняє від звичайних користувачів. Надія не виправдалася.

Фактично ми поставили на наших респондентів експеримент, в ході якого з’ясувалося, що відомі люди — це звичайні люди, тільки відомі.Трудові будні «Однокласників»Ідея зробити соціальну мережу місцем проведення «зустрічей без краваток» відвідала не одну світлу голову російського бізнесу.Дмитро Гришин, генеральний директор компанії Mail.ru, список друзів складається з чотирьох осіб: «Проект «Однокласники» — один з гравців ринку соціальних мереж в Росії.

Логічно, що я стежу за його розвитком і тестую можливості, які він пропонує своїм користувачам, — це нормально».Михайло Шамолін, генеральний директор компанії МТС, список друзів складається з 34 осіб: «Коли ми приймали рішення про розміщення реклами на цьому сійте, я на ньому зареєструвався, щоб оцінити можливості і привабливість сайту, та з тих пір і залишився».Олександр Шульгін, автор і композитор, список друзів складається з 1100 осіб: «Моє відвідування даного ресурсу досить прозаїчно. Я багато працюю за комп’ютером, і у мене постійно відкрито кілька вікон, одне з яких — сайт «Однокласники». Я отримую повідомлення від тих, хто потребує будь-якої раді або інформації. Якщо це терміново і важливо, то я відповідаю. В кінцевому підсумку найчастіше використовується служба коротких повідомлень на сайті як спосіб миттєвого спілкування.

Багато люди, мої знайомі, шлють мені коротке повідомлення, ділове чи особисте, і я відповідаю їм відразу або трохи пізніше, виходячи із зайнятості. Я не сиджу на сайті, але завжди перебуваю онлайн, коли у мене включений комп’ютер».Олена Перова, співачка, телеведуча, список друзів складається з 185 осіб: «Мені зручно спілкуватися з колегами по роботі (сфера моєї діяльності зараз стосується інтернет-ресурсів).

Шанувальників (дуже втомлююся від їх натиску) я не додаю в список друзів».Володимир Руга, віце-президент ТНК-ВР, список друзів складається з 366 осіб: «Однокласники» часто допомагають знайти потрібних мені по роботі людей, контакти яких з якихось причин були загублені або мені не вдається знайти інших способів зв’язку з ними. Багато моїх колег мають анкети на сайті, а щоб зрозуміти, реальна особистість ховається за анкетою чи ні, достатньо кількох повідомлень. Крім того, мені насправді вдалося знайти тут кількох старих знайомих і родичів, яких я ніколи не знав. З деякими з них ми вже зустрічалися. В принципі кожен знаходить на сайті те, що йому потрібно.

Хтось насправді шукає старих знайомих, хтось використовує «Однокласників» як сайт знайомств».Знайомства «Однокласниках» — окрема тема.

Що стосується використання сайту «у справі», то краще всіх стосунки ділових людей до сайту «Однокласники» висловив пан Шульгін: «з Певністю можна сказати, що даний сайт поряд з e-mail, IM зіграв найбільш значиму роль в російському Інтернеті, змусивши велику аудиторію пасивних користувачів Інтернету увійти в мережу і почати якось освоювати найпростіші функціонали».Є й інше — конспірологічне — судження аналітичного психолога Олексія Владімірова: «Можливо, в діловій сфері сайт «Однокласники» люди використовують з тією ж метою, що і спецслужби. У соціальній мережі можна отримати досить закриту в умовах бізнес-взаємовідносин інформацію.

Наприклад, про друзів і сім’ї».»Однокласники» для одноклассниковМногие відомі люди використовують сервіс за прямим призначенням: для пошуку шкільних товаришів і спілкування з ними.Олексій Волін, генеральний директор компанії «Амедіа», список друзів складається з 71 людини: «Сайт «Однокласники» я відвідую як випускник 4-ї англійської школи міста Москви та Інституту країн Азії і Африки. Почав користуватися сайтом приблизно рік тому. Знайшов на ньому кілька своїх однокласників і однокурсників. Зараз в основному користуюся сайтом як поштою. Навіть з кількома знайомими веду майже ділову переписку через нього, а часом і з незнайомими. Періодично випливають «гості з минулого». Забавно: іноді навіть не пам’ятаєш про існування людини, а він візьми та випливи.

Часом буває і навпаки: згадуєш про якого-небудь персонажа, з яким дуже давно не спілкувався, і заради інтересу перевіряєш його пошуку. Як правило, на зустрічі ні у кого немає часу. А так парою рядків обмінялися, і начебто всім приємно. Як написав один з моїх однокласників, «Інтернет — це сурогат спілкування». Але по мені краще сурогат, ніж відсутність спілкування. І до того ж зручно те, що кожен спілкується з ким хоче і коли може. Ось тільки модерація фотографій особисто мене не влаштовує.

Модератори ніби не розуміють, що якщо сайт заміняє живу зустріч, то люди хочуть показувати своїм знайомим не тільки як вони зараз виглядають (з віком далеко не всі стають краще — люди не коньяк), але і що-небудь більш естетичне і приємне. Діти, подорожі тощо».Олег Мітволь, заступник керівника Росприроднагляду», список друзів складається з 69 осіб: «По-перше, з багатьма не вистачає часу на очне спілкування. По-друге, на «Однокласниках» я зустрів велику кількість шкільних та інститутських друзів.

Крім того, багато незнайомі мені люди звертаються до мене через сайт, хоча не всі вірять, що я — це я».Сергій Стіллавін, радіоведучий, список друзів складається з 128 осіб: «Я з’явився тут, щоб реально знайти однокласників. Але от халепа: у Пітері, звідки я родом, цей сайт не поважають. Там всі сидять «В Контакті», тому я не досяг. Але так як я людина старого гарту, «дружбу» «Однокласниках» з людьми, яких я ніколи не бачив в житті, категорично не сприймаю. Це ідіотизм нашого часу — розкидатися гучними словами, називаючи дружбою можливість безперешкодно розглядати фотки.

Я дружу тут тільки з тими, кого знаю в житті. І цей принцип жорстко відстоюю».Сергій Майоров, ведучий телепрограми «Історії в деталях», список друзів складається з 130 чоловік: «Сайт — штука хороша! Я знайшов кілька дорогих мені людей з минулого. Життя размела, а зараз знайшлися.

Один — священик у Цюріху, інша — професор в Бостоні, третя — актриса, згідно диплому! Хтось сплив з піонерського табірного дитинства, хтось із стройотрядовской юності. Мене одне засмучує — підвищену увагу. Я зірку собі не малював, мене адміністратори сайту вирахували і відзначили (справжність анкет відомих людей адміністрація «Однокласників» відзначає зірочкою. — Ред.). І тут почався жах. Я по сім-вісім годин вичищав свою сторінку від шанувальників і справжніх хамів! Деякі вимагали пояснити, чому я не взяв їх в «друзі».

Дуже наполегливо вимагали! Ображали, якщо не відповідав. Зараз розділ «зірки на сайті» прибрали, і жити стало легше. А чому я на цьому сайті? Ну я ж людина, і у мене є особисте життя. Писати листи — красиво, але незручно. А тут багато з тих, кого ти хотів знайти і знайшов. Телеведучий — це професія, яка закінчується, коли телевізор вимикається. Тут і починається життя, в якій є дві години на листування».»Ностальгія — ось що ними рухає.

Пошук зв’язків з дитинством, з тим часом, коли трава була зеленішою, а море мокро. Тим більше після багатьох років приємно не тільки поспілкуватися з друзями юності, але і дізнатися, хто ким став, чого досяг.

І, звісно, самому показати свої досягнення в життя», — говорить з приводу ностальгуючих VIP-однокласників психолог, завідувач кафедри журналістики та зв’язків з громадськістю Російського соціального гуманітарного університету Олена Осипова. Та інші пригоди «Однокласників»»В соціальних мережах спілкування більш, я б сказала, істотне, в більшості своїй користувачі викладають достовірну інформацію, свої справжні фотографії. Не варто забувати і про списку друзів, в якому теж можна почерпнути інформацію про зацікавив людину. На сайтах знайомств багато воліють залишатися в тіні, це скоріше «розважалівка», і відсоток відносин, які закінчилися шлюбом, швидше за все мізерно малий», — говорить Олена Осипова.

З нею згоден Олексій Владіміров: «Сайти знайомств — це штучні віртуальні світи, в які не кожен здатний увійти, проявивши для оточуючих наявність проблем в особистому житті. Соціальні мережі також є штучними світами, але вони менш штучні, тому що в реальному житті ми знайомимося з новими людьми, за допомогою старих контактів. Точно так само і тут: на сайті відстежується ланцюжок друзів і друзів друзів.

Таким чином, що зацікавив нас людина є не просто загадкової «маскою», а реальною людиною, з яким вас пов’язують, можливо, спільні знайомі».Ми не знаємо, чи укладаються на «Однокласниках» шлюби, але те, що навіть відомі та успішні люди шукають тут знайомств з істотами протилежної статі, — факт. Підтверджується, правда, єдиним свідоцтвом.

Дмитро Ольшанський, головний редактор журналу «Руська життя», список друзів складається з 496 осіб, заявив: «Відвідую сайт «Однокласники» з метою одружитися».Just for funЕсть ще одна симпатична категорія користувачів — ті, хто перебуває в соціальній мережі просто заради інтересу і задоволення.Олександр Васильєв, історик моди, список друзів складається з 4170 людина: «Однокласники» — прекрасне місце для реальної оцінки своєї популярності, підвищення гемоглобіну і підтримки іміджу у всьому російськомовному світі. Цей сайт сприяє підняттю настрою і зростанню популярності, допомагає спілкуватися зі своїми шанувальниками».Ілля Осколков-Ценципер, генеральний директор ВД «Афіша», список друзів складається з 192 осіб: «Іноді мені в поштову скриньку приходить повідомлення про те, що мені хтось щось написав на «Однокласниках». Приходжу читати».

www.vremya.ru/2008/161/72/211835.html

Короткий опис статті: однокласники уа СТРІЧКА. LENTA. Новини України. Новини світу. Політика, економіка, події, технології, наука, культура, спорт, ігри, кіно, музика, форум новин

Джерело: СТРІЧКА: VIP-однокласники — LENTA.com.ua

Також ви можете прочитати