Програма розпізнає особи по фотографії в інтернеті

06.06.2016

Програма розпізнає особи по фотографії в інтернеті

Програма розпізнає особи по фотографії в інтернеті
Технології

У березні 2015-го року троє дослідників компанії Google опублікували свою наукову роботу. у якій розповідалося про нову систему штучного інтелекту під назвою FaceNet .

Дана система здатна розпізнавати обличчя людей з дуже високим рівнем точності. Її результат був близький до 100% (точніше 99,63% — новий рекорд!) на стандартному комплекті даних Labeled Faces in the Wild. Цей набір даних містить понад 13 000 зображень осіб, які були зібрані з усього інтернету.

Розпізнавання осіб

Варто відзначити, що в грудні 2014-го року кілька китайських дослідників також презентували свою систему розпізнавання осіб, результат якої понад 99% (на наборі Labeled Faces in the Wild).

Система, створена дослідниками компанії Facebook. теж показала непоганий результат — 97,5%. На той момент вчені стверджували, що в середньому результат реального людини при розпізнаванні осіб 97,5%, тобто при показі двох фотографій, у більш ніж 97% випадків інша людина правильно визначить, чи належать особи на фотографіях одному і тому ж людині.

Точна система розпізнавання осіб з фото

Але система, створена компанією Google здатна не тільки розпізнавати обличчя людей з високою точністю, але ще і підбирати фотографії людей. які дуже схожі на задане зображення людини. Такий результат досягається завдяки інноваційному методу тренування нейромережі.

Застосування програми розпізнавання осіб

Подібні системи можуть бути широко використані в розвідці і системах спостереження .

Крім цього вони можуть стати популярними в різних цивільних системах. Наприклад, якщо вам подобається якась актриса, система допоможе вам знайти на сайті знайомств ту дівчину, яка найбільш схоже на улюблену актрису.

Більш ранні системи розпізнавання

Софтверна компанія Face.com також створила програму, яка ідентифікує людей по фотографії в інтернеті .

Face.com випустила технологію ідентифікації осіб на сайтах соціальних мереж або у он-лайн галереях шляхом зіставлення зображення з реальною фотографією людини в інтернеті. Програма створює алгоритм особи, аналізує розташування очей, носа і рота людини. Компанія, що розробляє цей софт, стверджує, що при скануванні програмою образів, збіг з фото в інтернеті складає близько 90 відсотків.

У зв’язку з побоюваннями вторгнення в приватне життя, Face.com раніше обмежив доступ до програмного забезпечення. Однак, випущене додаток Photo Finder дає можливості пошуку людей в інтернеті.

Генеральний директор Face.com Гіл Хірш (Gil Hirsh) каже, що запущений сервіс дозволяє розробникам застосовувати їх технології для розпізнавання осіб у власних додатках.

Гіл Хірш каже, що систему можна використовувати для пошуку своїх родичів на популярному сервісі Flickr, в газетах або на відео в YouTube.

раніше Подібні програми були в розпорядженні прикордонної служби Великобританії — UK Border Agency. Також деякі подібні інструменти присутні в Google Picasa і Facebook.

Прихильники програми, серед яких і Міжнародний комітет Червоного хреста, ратують за використання програми, наприклад, для пошуку людей при катастрофах.

Проте, існують серйозні побоювання з приводу правильного використання технологій та їх впливу на особисте життя. Саймон Девіс (Simon Davies). директор Privacy International вважає, що нові технології зачіпають тему недоторканності життя людей в інтернеті. Privacy International, за його словами, буде наполягати на більш строгих міжнародних обмеження.

Переклад: Філіпенко Д. С.

Короткий опис статті: пошук за фотографіями Новини InfoNIAC.ru Новини

Джерело: Програма розпізнає особи по фотографії в інтернеті

Також ви можете прочитати