оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

14.11.2015

Кіпер в Однокласниках

© Петро Сениев

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Увертюра (вступ)

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
З чого почати?

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Як перекладати?

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Як поповнювати?

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Як оплачувати?

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Як купувати ОКи?

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Коду (завершення)

Увертюра (вступ)

«Однокласники» стали третьою за рахунком соціальною мережею, в яку WebMoney впровадили своє платіжно-кошельковое додаток. Раніше, нагадаємо, таке рішення було запропоновано для Facebook і ВКонтакте. Keeper Вконтакте, до речі, ми вже докладно описували тут. Власне, новий Keeper Odnoklassniki (будемо називати його так) практично нічим не відрізняється від своїх побратимів. Це Кіпер, вбудований в ваш аккаунт всередині соціальної мережі. Якщо ви вже працювали з подібним додатком ВКонтакте або на Фейсбуці, легко освоете і нове рішення для Одноклассники.ги. Можете, мабуть, навіть не читати цю статтю. А для тих, кому все це в новинку, проведемо легкий майстер-клас.

З чого почати?

www.odnoklassniki.ru/apps/WebMoney. будучи авторизованим у своєму акаунті Однокласників. Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися — гаманець у будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

В момент такої «реєстрації» в Keeper Odnoklassniki автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Однокласники.ru.

Keeper Odnoklassniki чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney.

У додатку 2 закладки: «Мої WebMoney» і «Каса взаємодопомоги», ви знайдете їх справа. На першій закладці зібрано 90% всього функціоналу: перекази, поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля Кайданів, оплата послуг і т. д. На другій вкладці — видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі Однокласники. На обох вкладках внизу — всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper Odnoklassniki, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, — можна надіслати запрошення це зробити за допомогою кнопки «Запросити» у списку «Друзі не у додатку».

Вгорі — баланси гаманців і посилання на профіль (оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
). Трохи нижче в закладці «Мої WebMoney» відображаються вхідні неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці «Каса взаємодопомоги» на тому ж місці — заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
.

У програмі можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання «профіль» оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
, після чого в распахнувшемся вікні (як на скріншоті нижче) натиснути на посилання «створити» навпроти потрібної валюти. Там же можна видаляти порожні гаманці. До речі, нагадаємо, що функції видалення гаманців у традиційних Classic, Light, Mini і Mobile — немає.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Там же у вікні профілю можна виявити номери всіх створених гаманців і WMID, зареєстрований під вас в системі WebMoney, а також деяку додаткову інформацію.

Якщо видалити всі програму цілком посилання «Видалити програму» зліва в меню Однокласників), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування автоматично відновляться. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає у своїй базі даних в прив’язці до конкретного користувача Однокласники.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму гаманці? По-перше, отримати WM від свого друга.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця у гаманець. Щоб передати гроші своєму френду, потрібно клікнути по ньому в списку «Друзі в додатку» внизу і натиснути «Передати WebMoney». Переводити WM можна тільки того, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper Odnoklassniki (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві соціальної мережі зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція придалася б: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до запитання.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Крім того, юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно в Кіпері відшукати френда у списку «Друзі в додатку», клацнути по ньому і натиснути «Виставити рахунок». Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту «Неоплачених рахунків. » у закладці «Мої WebMoney». Крім того, він побачить віконце з відповідним повідомленням при наступному вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Втім, рахунок можна виписати і звичайному («зовнішнім») користувачу WebMoney, на його Keeper Classic, Light, або Mobile Mini, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці «Мої WebMoney» тиснемо «Поповнити гаманець» -> «Виставити рахунок користувачеві WebMoney».

Якщо ви повідомите «зовнішнім» користувачу WebMoney номер свого гаманця в Однокласниках, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого «зовнішнього» гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки — увага! — такі перекази треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper Odnoklassniki не підтримує.

Між тим, переводити WM з гаманців Keeper Odnoklassniki на «зовнішні» гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з «зовнішнього» WMID на WMID юзера Однокласників, то такий рахунок юзер у себе в додатку просто не побачить і оплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з Однокласників «у зовнішній світ» (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з міркувань безпеки, оскільки гроші, що лежать на Одноклассниковских гаманцях, захищені тільки загальним паролем облікового запису соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з гаманця в Однокласниках оподатковуються стандартної комісією WebMoney — 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб’ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Одноклассники.ги можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Одноклассники.ги можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • не Можна переводити з WM Одноклассники.ги на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Одноклассники.ги заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM не від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу — з допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт «Поповнити гаманець» у закладці «Мої WebMoney».

Примітка Поповнювати з реального світу можна поки тільки R — і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR — або WMU-карти.

Тут все точно так само, як і у звичайних користувачів WebMoney: у терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без літери R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці програми. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, — це миттєва оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper Odnoklassniki, в закладці «Мої WebMoney» -> «На що витратити?» Нагадаємо, такі платіжні шлюзи також вбудовані в Киперах Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper Odnoklassniki інтегрований в сервіс WebMoney Merchant. до якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторизуясь своїм Кіпером Odnoklassniki, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль .

це Робиться на сторінці «Налаштування безпеки» (значок оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільного телефону у міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Оплата на інтернет-сайтах з допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації «Кіпер для соцмереж» — «Однокласники». Вказуєте свій ідентифікатор в мережі Одноклассники (дізнатися його можна на сторінці «профіль» оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
Кіпера Odnoklassniki — там є пункт «ID в Однокласниках» — або на сторінці «Налаштування безпеки» оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
) і платіжний пароль.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо не було з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти списуються з вашого гаманця Однокласників на користь продавця.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Таким чином, Keeper Odnoklassniki має тут абсолютно рівні права зі своїми «старшими братами» Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиною його відмінністю і одночасно недоліком є те, що автообмін на WM Merchant’е не відбувається. Нагадаю, Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якої у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує «на льоту» (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером Odnoklassniki всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) — оплатити не вдасться.

Як купувати ОКи?

ОКи — це внутрішня валюта Однокласників. Нею можна оплачувати різні товари і послуги в додатках і іграх, наприклад, купувати антивіруси у додатку «Антивіруси за передплатою» або оплачувати фотошаржи в «Крамниці Містера Гифтмана». Додаток може мати внутрішню валюту, а кожен користувач цього додатка — свій фінансовий акаунт у ньому. Поповнювати такий запис можна за допомогою Пут шляхом обміну Кайданів на внутрішню валюту програми.

Ваш поточний баланс Кайданів вказаний на сторінці «Програми». Купити ОКи (в тому числі і через WebMoney) можна там же за посиланням «Поповнити», а можна це зробити швидше і зручніше прямо з Кіпера Odnoklassniki.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Щоб придбати ОКи з Кіпера, у вас повинен бути платіжний пароль. В закладці «Мої WebMoney», виберіть пункт «Придбати або подарувати ОКи в Однокласниках» — «Купити ОКи». Вкажіть кількість і підтвердіть оплату. Відразу після цього WMR будуть списані з гаманця, а ОКи впадуть на ваш рахунок в Однокласниках. 1 ОК = 1 рубль. Оплачувати можна тільки в WMR.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

ОКи можна зарахувати відразу на аккаунт френда, якщо відзначити відповідну опцію і вибрати одного, якій хочете зробити такий подарунок.

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper Odnoklassniki вбудований сервіс мікрокредитування (закладка «Каса взаємодопомоги»). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм борг, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима. тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки треба визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper Odnoklassniki — штука не найбільш захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього облікового запису Одноклассники.ги, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій у день: 5000 WMR, 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU, 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і «активні» інструменти захисту: блокування за IP-адресою і блокування операцій по платіжним паролем. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці «Налаштування безпеки» оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках
-> «Блокування за IP-адресою» -> «Додати обмеження». Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в «дозволений список» і їх теж. Це можна зробити шляхом натискання на посилання «Додати» поруч з кожним IP-адресою.

оВебМани.Ру, все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Як тільки хоча б один IP доданий, блокування включається автоматично. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані в список дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам’ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз на день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут — блокування операцій по платіжним паролю — працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам платіжний пароль. І це нормально, оскільки Keeper Odnoklassniki таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень в Однокласниках та інших засобів комунікації. Але ось одного «фішки» дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper Odnoklassniki не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи — від атестації до арбітражу, — а сам Keeper Odnoklassniki залишається «річчю в собі»: юзеру недоступне нічого, крім того, що є в самому Кіпера.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть развиватися гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, — скоро з’явиться.

Короткий опис статті: однокласника Все про WebMoney, електронних грошей та інтернет платежах. Введення (поповнення) і виведення WebMoney. Кредити. Реєстрація Keeper і використання гаманців. WebMoney, атестат, вебмані, вебмони, електронні гроші, WMZ, WMR, WMU, WMB, WMG, WMY, WMC, кредит, введення, висновок, реєстрація, гаманець, кіпер, keeper, enum, e-num, перевести в готівку, обмін, WMID, моніторинг, вигідні курси обміну

Джерело: оВебМани.Ру — все про WebMoney. Кіпер в Однокласниках

Також ви можете прочитати