Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .

06.06.2016

Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню — Tineye, Google Images, Яндекс Картинки

Ласкаво просимо, дорогий читач блогу budovskiy.com.ua на чергову сторінку, яка буде присвячена огляду веб-сервісів пошуку картинок по заданому файлу зображення. З такою необхідністю часто стикаються дизайнери, веб-майстра і рекламні агентства. Служб пошуку схожих зображень зараз досить багато, проте з досвіду роботи я виділив для себе три основні інструменти — Tineye, Google Images і Яндекс Картинки. про які і піде мова нижче. Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .

Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .

Що ж можна зробити з такими сервісами і яка їх область застосування?

Отже:

    Для перевірки унікальності картинки (фотографії). Це в тому випадку, якщо у вас вже є картинка і ви хочете упевнитися, що вона оригінальна. Для пошуку автора зображення. За допомогою пошуку схожих картинок ви можете знайти не тільки сам оригінал файлу, але і автора який його створив. Можливо, що він займається дизайном, і ви захочете замовити логотип або фірмовий дизайн у нього. Часто дівчата грішать тим, що викладають чужі фотографії і видають їх за свої. Завдяки веб-сервісів ви легко дійдете до істини і знайдете кому належить фото тієї спекотної красуні на фото. Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .
    Для дизайнерів це допомагає в пошуку готових ідей або фотобанків (фотостоков) з схожими картинками. Пошук зображення кращої якості (з іншим дозволом, в іншому форматі). Для пошуку сайтів, які незаконно використовують ваші зображення .

Крім усього перерахованого ви також можете побачити всю історію змін оригінального файлу. Особливо кумедно це видно на прикладі популярних зараз малюнків-демотиваторів, де ісходник один, а розмножених зображень дуже багато. Оригінал і авторство картинки визначається за датою його розміщення в мережі Інтернет.

Пошук картинок по файлу зображення Tineye (Тинай)

Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .
Tineye можна назвати справжнім першопрохідцем в області пошуку по зображеннях. У цьому він випередив свого головного конкурента — Гугл. Заснований сервіс в Канаді 2008 році. Особливістю служби є те, що пошуковий механізм шукає не по назві картинки або тегами ALT і Title. а за вмістом самого зображення .

На сьогоднішній день в індексі цього поисковичка вже більше 2 мільярдів зображень. Завдяки цьому веб-сервісу вдалося з фото відновити особу невідомого солдата. Для пошуку достатньо лише мініатюрного клаптика зображення будь-якої якості. Сервіс аналізує кольорову гаму, відтінки, розпізнає зображення і видає схожі картинки.

Користуватися ці інструментом дуже легко. Для цього перейдіть на сайт Tineye і завантажте в систему файл зображення (картинки) по якому потрібно виконати пошук.

Для завантаження файлу є кілька варіантів. Якщо файл зберігається локально на комп’ютері, тоді в поле Upload Your Image (1) натисніть Огляд та виберіть потрібний файл.

Альтернативний спосіб завантаження — вказати Web посилання у вигляді URL у поле Enter Image Address (2) .

Для гурманів є ще і третій спосіб (3) — перетягнути файл зображення з локальної директорії і кинути в браузер на сторінку сайту сервісу (Drag & Drop ).

Після завантаження картинки жмакните по кнопки Search (Пошук) і насолоджуйтеся результатом. Для зручності користувачів в Тинай також є набір плагінів до різних браузерам (4) .

Результати пошуку можна відфільтрувати за краще збігом, самому великому зміни оригіналу і за розміром картинки.

Google Images (Гугл Картинки) — монстр пошуку по зображеннях

Якщо говорити про пошук картинок взагалі, то Google був тут першим, так як почав індексацію фото ще з 2001 року. Однак пошук по заданому файлу зображення був введений в 2008 році. проект був названий Google Images. Природно, що аудиторія такого монстра як Гугл істотно більше, ніж Тинай. Відповідно в базі Google проіндексовано понад 10 млрд. зображень .

Сервіс дислокується за адресою images.google.com . Заходимо з цього URL. Для здійснення пошуку по фото розробник пропонує скористатися одним з чотирьох варіантів пошуку.

    Просто перетягніть зображення (1) з вашого локального комп’ютера або мережі Інтернет в область пошуку. Реалізується технологією Drag&Drop, проте може не працювати з деякими версіями браузера. За допомогою Web-адреси (url посилання) картинки або фотографії. Скопіюйте лінк зображення в буфер обміну (3). Далі перейдіть в рядок пошуку і натисніть на іконку фотоапарат (4). В полі вказати посилання вставити адресу картинки.Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .
    «Завантажити файл » (2) з локального комп’ютера. Як і в попередньому способі натискаємо на піктограму фотоапарата і з допомогою пункту Завантажити файл вибираємо файл з зображенням. Останній спосіб використовують плагін для Chrome або Firefox. Після встановлення плагіну ви зможете здійснювати пошук за будь картинці, просто натиснувши правою кнопкою миші на зображення.

Чим більше схожих зображень знаходиться в мережі, тим точніше буде результат. Найбільші збігу будуть за творами мистецтва, маленькі за дитячим малюнкам. Пошук фотографій в Гугл здійснюється і за вмістом самого зображення і за даними в описі (теги).

В результаті пошуку виводиться видача, яка відрізняється від стандартної. У ній також всі картинки упорядковані за найбільш точним збігом. Відображається інформація про те, скільки знайдено результатів і виводиться припущення про те, що зображено на картинці.

Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .
На малюнку видно результати пошуку по фотографії прекрасної актриси Анджеліни Джолі. ?? Результати відображені:

1. Копія вихідного зображення і його розмір.

2. Фільтр вибору інших розмірів зображення. Під фільтром пошукова система дає припущення, «Швидше за все, на картинці … «. Ці дані беруться на основі аналізу великої кількості описів з подібними зображеннями.

3. Інструменти пошуку — для виклику додаткових параметрів пошуку.

4. Схожі зображення, які найбільше відповідають вмісту графічного файлу — гамі, відтінкам і т. п.

5. Сторінки з відповідними фотографіями на основі заданого зображення.

Якщо ви шукаєте зображення кращої якості, то для вас буде корисний пункт Всі розміри (2). За замовчуванням відображаються всі результати, відсортовані починаючи від самого великого розміру (дозволу) картинки.

Далі у видачі розташовується блок Схожі зображення (4) в ньому в порядку убування розташовуються самі ідентичні вихідного зображення та опису картинки. Це зручно, якщо ви шукайте ідею або хочете підібрати що-то з асортименту.

Наступний блок (4) — безпосередньо видача результатів пошуку вихідного зображення. Тут ви знайдете посилання на сторінки в Інтернет, де розміщується така ж картинка. За цими посиланнями можна визначити, хто є родоначальником картинки і подивитися як вона розмножувалася в часі. Таким же чином можна отримає список тих, хто незаконно використовує ваші труди.

В сервісі також є ряд додаткових інструментів (3). які реалізовані у вигляді фільтрів. Наведемо деякі з них.

Розмір зображення — можна вказати великий, середній, маленький, вказати точну або задати розмір від певного дозволу.

З часу розміщення — можна вказати за весь час, за тиждень, за добу або задати часовий інтервал.

Тип фотографії — доступні такі типи як Особи, Фотографії, Кліп-арт, Чорно-білі малюнки.

Для захисту від вивантаження зображень adult (дорослої) тематики стоїть за умовчанням помірний фільтр, який також можна налаштувати. При необхідності можна також задати тони, в яких шукати схожі фотографії.

Яндекс Картинки — вітчизняний пошук фотографій і картинок в Інтернет

Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню, Tineye, Google Images, Яндекс Картинки .

На сьогоднішній день Yandex проіндексував більш 5 млрд. картинок по всьому Інтернету. Це удвічі менше, ніж Google, проте виводить його на друге місце серед розглянутих сервісів. Старт пошуку картинок в Яндекс припав на 2002 рік. саме тоді у видачі з’явилися картинки, а не просто посилання на сторінки, де вони знаходилися.

Пізніше вже в 2007 році Yandex обзавівся спеціальним пошуковим роботом, який аналізував лише зображення. В процесі розвитку він обростав різними фільтрами ( за кольором, типом розміру зображення ), що поліпшувало ранжування видачі. Однак до 2010 року вітчизняний сервіс продовжував шукати тільки за описами і тегам до зображення. Перша бета версія пошуку фотографій і картинок по заданому зображенню з’явилася в 2010 року.

Офіційний запуск сервісу схожих зображень припав на кінець 2011 року. Щоб скористатися сервісом перейдіть за адресою http:images.yandex.ru або просто на офіційній стартової сторінки Яндекс над рядком пошуку виберіть пункт «Зображення «.

На відміну від двох попередніх ресурсів, Яндекс поки що не дозволяє задати початкову картинку з довільного місця положення (Інтернет, локальний комп’ютер). Пошук подібних зображень буде доступним лише для тих файлів, поруч з якими в пошуку сервісу буде стояти позначка «Схожі «.

Отже, повернемося до видачі результатів пошуку. Як і у Гугла, тут також є ряд фільтрів, таких як Розмір зображення, Кольори, Тип і Дата зображення .

В Яндексі фільтр Тип картинки, крім стандартних Фото, Кліпарт, Особи, Малюнки і креслення, також включає тип Демотиватор. Ці картинки з чорною рамкою і цікавим коментарем, досить популярні в Рунеті.

У правій частині доступна сортування за розміром. А також налагодження сімейного фільтра — для того щоб обмежити доступ до картинок дорослої тематики.

Перегляд результатів пошуку можливий або у вигляді нескінченної стрічки за допомогою прокрутки або в режимі слайд-шоу.

Ну і наостанок пару слів про трафік, який дають зображення. На сьогоднішній день трафік з Google Images перевищує такий з Яндекс.Картинок в 2-3 рази. Це в цілому збігається з обсягами проіндексованих зображень (10 vs 5 мільярдів зображень). До того ж багато картинок з бази Yandex має саме закордонні походження.

Незважаючи на настільки еволюційні зрушення в пошуку картинок і фотографій, пошуковики, як і раніше, віддають пріоритет в ранжируванні описами в тегах ALT і Title. Тому, не забувайте заповнювати теги і стежте, щоб директорія з зображеннями не була закрита від пошуковиків!

На цьому, мабуть, все. Спасибі за Вашу увагу! Сподіваюся, що стаття була Вам корисна. Підписуйтесь на RSS-стрічку і слідкуйте за новими анонсами в Twitter .

На десерт в цей раз відео в тему про пошук схожих картинок в Гугл.

Короткий опис статті: фото пошуковик Все про те, як знайти зображення (фотографію) по заданому файлу зображення. Сервіси TinEye (Тинай), Google Images (Гугл Картинки), Яндекс Картинки і як з ними пошук зображень,пошук схожих зображень,пошук картинок по зображенню,сервіси,tineye,Тинай,google images,Гугл Картинки,Яндекс картинки,Яндекс Картинки

Джерело: Онлайн сервіси пошуку картинок по зображенню — Tineye, Google Images, Яндекс Картинки | Будовський Олександр

Також ви можете прочитати