Однокласники, В Контакті, odnoklassniki.ru, vkontakte.ru інтернет-лохотрон .

06.06.2016

Лохотрони в соціальних мережах: шахраї в «Однокласниках» і «В Контакті»

Однокласники, В Контакті, odnoklassniki.ru, vkontakte.ru інтернет-лохотрон .
В найпопулярніших соціальних мережах vkontakte.ru і odnoklassniki.ru знаходиться величезна кількість людей, готових розлучитися зі своїми грошима з будь-якого приводу.

Можливістю легко заробити, зрозуміло, скористалися інтернет-шахраї. Пропонуємо вашій увазі огляд web-лохотронів і e-«розлучень», підготовлений порталом www.interfax.by .

Увазі нових користувачів!

Адміністрація сайту «В Контакті» при реєстрації попереджає користувачів про те, що не потрібно відправляти смс на будь-які номери для того, щоб активувати акаунт, навпаки – вони повинні ввести номер свого мобільного телефону, на який їм абсолютно безкоштовно прийде код активації.

Але багато звертають увагу на попередження? А ось лохотронщики уважно моніторять «новачків», і як тільки ви заходите вперше, вам приходить повідомлення від «админитратора» про те, що якщо ви не пошлете смс на чотиризначний номер, аккаунт буде заблокований.

Моя мама бере участь у конкурсі!

Ви отримуєте «В Контакті» повідомлення від доброго знайомого (а насправді – від шахрая, який зламав його аккаунт): «?Привіт! Як справи? Звертаюся до тебе, бо знаю, що ти завжди допоможеш. У мене мама бере участь у конкурсі і поки на 2 місці. Зможеш проголосувати? Надішли, будь ласка, СМС, якщо, звичайно, не шкода, з текстом на номер … **** (стоїть як звичайна смс). Дякую, думаю, ти зрозумієш мене, для мене це дуже важливо! Як зустрінемося, віддячу!».

Ви, як добрій людині, для мами одного не шкода якихось там Br120, і ви відправляєте смс. Або навіть дві. А потім виявляється, що за кожну у вас зняли з рахунку порядку Br20 000. І винуватих нема – ви відправляли повідомлення добровільно.

Безкоштовні подарунки

«В Контакті» і «Однокласниках» є картинки – вирутальные подарунки, якими користувачі навіщо-то обмінюються, сплачуючи за право поставити на сторінку одного малюнок ціну, за яку можна було б купити невеликий, але реальний презент (наприклад – шоколадку).

Коли користувачам подарунків ніхто не дарує, вони засмучуються, і починають дарувати їх собі самі. А грошей-то шкода. І тут раптом ви натикаєтеся на оголошення: «Ні для кого не є секретом що подарунки в соціальній мережі «вконтакте.ру» це платна послуга. Однак наші місцеві Кулібіни виправили цю ситуацію, розкривши секрет, як зробити безкоштовні подарунки в контакті».

Ви безкоштовно завантажуєте програму, але щоб активувати цей шлях до незліченним вирутальным багатств, потрібно надіслати смс на чотиризначний номер і отримати код. Після цього ви втрачаєте Br50 000, а код так і не приходить.

Лохотрони з смс-ками за великі гроші розповсюджуються на все – і на отримання рейтингу, і на активацію і «злом» платних ігор та інших програм, і на читання чужих повідомлень та можливість підглянути в закриті акаунти, і на прохання допомогти виграти iPhone, і навіть на абсолютно безглузде, але неодноразово використане довірливими громадянами шкільного віку «Надішліть смс за Br5 000 на номер, і на вашому телефонному рахунку буде Br20 000».

Паразитування на трагедіях

Такі шахраї настільки цинічні, що прагнуть заробити на людському горі.

Так вже склалося, що коли один або багато людей гине, решта часто шукають сторінки пішли в соціальних мережах, щоб висловити свої співчуття, або створюють групи з тією ж метою.

Скорботою користуються шахраї. Вони створюють «липові» акаунти і групи, пропонують збирати пожертви для родичів або для покупки пам’ятника. Шляхи передачі пожертвувань пропонують різні: віртуальні гроші, вже згадувані смс-ки, грошові перекази і так далі.

Старий і вже добре знайомий всім «лохотрон», тим не менш, продовжує діяти. В статусах ваших милосердних знайомих то і справа з’являється крик про допомогу: «Дитині потрібен донор – 3-я негативна (дуже рідкісна. Телефон ******* – Марина. Дитина помирає! Прохання до ВСІХ, розмістіть у себе цей статус, хоча б на годину».

Ви хочете уточнити, куди приходити для того, щоб здати кров, телефонуйте за вказаним номером, там ніхто не відповідає, чути якісь клацання, а потім з вашого телефонного рахунку знімається сума від Br10 000 до Br50 000.

Шахраї укладають договір на комерційний номер, як, наприклад, на інформаційну лінію, кожен дзвінок на яку варто грошей. Ваших. Витрачених даремно.

Злом акаунтів з «згоди» користувача

Лохотронщики розсилають повідомлення і залишають написи на стіні, містять подібні вигуки: «Привіт. Ти бачив, що про тебе написали вконтакті! Я навіть не знаю, що й сказати! Дивись сам!» Далі йде посилання на сайт, назва якого містить слово vkontakte або odnoklassiniki, але в середину цих слів вкрадається, наприклад, цифра «1», яку розбурханий користувач не помічає.

Він терміново йде за посиланням, щоб викрити підступного лицеміра, щось говорить у нього за спиною, і потрапляє на фішинг-сайт, створений спеціально для таких растяп. Подібні сайти займають кілька сторінок, мають дизайн, не відрізняється від того сайту, який хочуть зламати.

Не замислюючись ні на секунду, що ви вводите свій логін і пароль від соціальної мережі, і бачите що-небудь на зразок «Сторінка видалена». А задоволені шахраї, отримавши дані облікового запису, продовжують розсилати подібні повідомлення вашим друзям та користуватися нею на свій розсуд.

Або ось сидите ви в улюбленій соціальній мережі, і раптом приходить тривожне офіційне повідомлення: «Увага, ця розсилка проводиться автоматично. Шановний … на даний момент на серверах сайту vkontakte.ru проводиться модернізація та оновлення обладнання. Тому існує ймовірність, що буде загублено ваш профіль на нашому сайті. У зв’язку з цим, створюються резервні копії профілів, які тимчасово зберігаються на іншому сервері, у вигляді баз даних. Для створення копії потрібні ваш поштовий ящик і пароль в Контакті. Відповідь адміністратора, приславшему вам дане повідомлення, треба написати строго за зразком, так як дані обробляються автоматично». Що відбувається далі з вашою сторінкою «В Контакті» – вже зрозуміло.

Свіжачок з «Однокласників»

Після того, як ця соціальна мережа скасувала оплату за реєстрацію в ній, неохоплені користувачі з завзяттям кинулися створювати акаунти. Але заощадивши Br4 000, через пару днів володіння сторінкою в «Однокласниках» люди отримують наступне повідомлення: «Ваш аккаунт був заблокований за розсилку спам-повідомлень з Вашого контакт-лісту. Для розблокування Вашого аккаунта Вам необхідно відправити SMS з текстом *** на номер ****. Нагадуємо Вам, що заблоковані акаунти видаляються протягом 2х тижнів з дня блокування».

І наївний користувач, в страху втратити свежеобретенный аккаунт, навіть якщо пароль до нього був довжиною з «Війну і мир», відправляє повідомлення і позбавляється суми в Br30 000.

Неодноразові запити браузера порталу www.interfax.by до адміністраціям обох соціальних мереж з питань спаму, лохотронів і боротьби з ними залишилися без відповіді.

Зате електронну адресу журналістки без її згоди був тут же включений в прес-розсилки, до яких соціальні мережі хваляться своїми новими здобутками, роблячи вигляд, що проблеми спаму, «розводів» та лохотронів не існує зовсім.

Правила безпеки прості. не відправляйте смс на короткі номери, не телефонуйте з незрозумілих телефонами, не вводите свій логін і пароль на сторонніх сайтах. А якщо у вас є діти – проведіть з ними роз’яснювальну бесіду на цю тему і не кладіть на рахунок чадам великі суми.

Якщо ви зіткнулися з згаданими тут способами «розвести» на гроші користувачів соціальних мереж – розкажіть про них у коментарях.

Короткий опис статті: однокласники, в контакті

Джерело: Однокласники, В Контакті, odnoklassniki.ru, vkontakte.ru інтернет-лохотрон | Інформаційно-довідковий портал Білорусі — interfax.by

Також ви можете прочитати