Однокласники, однокласники…. РЕЦЕПТ і К°

09.12.2015

Однокласники, однокласники…

друзі

У наш комп’ютеризований вік поступово все з реального перетворюється у віртуальне. Пошта з паперової перетворилася в електронну, книги теж електронні, віртуальні знайомства, дружба віртуальна, віртуальні однокласники.

Не буду заперечувати всі пов’язані з цим зручності для життя. Було б нерозумно протестувати проти електронної пошти, спілкування по скайпу і т. д. Але мені все-таки здається, дещо пора рятувати від електронного виду, наприклад, зустрічі однокласників. Принаймні не підміняти живе спілкування одним віртуальним. Необхідно спілкуватися, зустрічаючись, наприклад, на заняттях з фітнесу. У нас клубні фітнес карти дозволяють регулярно і недорого відвідувати фітнес-центр.

Я досі з задоволенням підтримую традицію раз на рік зустрічатися зі своїми однокласниками та однокурсниками. Школа, яку я закінчила, сьогодні, звичайно, вже зовсім інша, там практично не залишилося вчителів, які нас учили. Але, мені здається, поки стоять ці стіни і приходять люди, які 10 років провели в цій школі, треба влаштовувати зустрічі випускників. Після кожної такої зустрічі я стаю ніби молодшим. Так приємно зустрітися зі своєю першою любов’ю. Саша, так його звали, став вже дідом, в його житті все добре. І мені так приємно в цьому переконатися, подивившись в його очі. А ось Оля, з якою я сиділа останні два роки за однією партою, серйозно захворіла. Коли ми на черговій зустрічі однокласників про це дізналися, вирішили, що повинні обов’язково чимось допомогти. І допомогли: знайшли хорошого лікаря, зібрали гроші на лікування. В цьому році вона обіцяла обов’язково прийти на нашу традиційну зустріч.

Я не можу сказати, що моє покоління безнадійно застаріло: ми теж долучаємося до досягнень прогресу і користуємося технічними засобами. Тим не менше я вважаю, що живе спілкування з людьми не можна нічим замінити.

Мені дуже прикро, що все більше і більше ми віддаляємося один від одного: рідше ходимо в гості один до одного, не ходимо на танці, не ходимо в кіно. Ми обмежуємося СМС-повідомленнями, обмінюємося зрідка електронними листівками і в кінцевому підсумку втрачаємо друзів.

Клара Андріївна Новицька

Додати коментар Скасувати відповідь

Короткий опис статті: однокласникии друзі В наш комп’ютеризований вік поступово все з реального перетворюється у взаємини,поради психолога

Джерело: Однокласники, однокласники… | РЕЦЕПТ і К°

Також ви можете прочитати