Однокласники. Москва, Росія, Центральний ФО РФ, Інтернет-сервіси

09.09.2015

Кінцеві власники компанії та їх активи
Показники діяльності
2012

В кінці лютого 2012 року, згідно зі статистикою LiveInternet, був зафіксований новий рекорд Однокласників — 32,9 млн. користувачів в день.

2011

В I півріччі 2011 р. виручка соцмережі «Однокласники» склала $57,3 млн, що приблизно відповідає чверті всієї виручки Mail.ru Group .

За 9 місяців 2011 р. «Однокласники» заробили 1,415 млрд рублів чистого прибутку, виручка склала 3,238 млрд рублів, що в 1,5 рази перевищує результати 2010 року.

Денна аудиторія проекту за 2011 рік зросла з 15,3 млн. до 27,7 млн. унікальних відвідувачів (за даними LiveInternet). Кількість активованих аккаунтов зросла з 53,7 млн. до 87,5 млн.

Аудиторія
2014

На квітень 2014 року найбільшою популярністю у користувачів Однокласників користуються пристрої, що працюють на платформі Android. Пов’язано це, в першу чергу, з великим насиченням ринку недорогими Android-пристроями. Другий за популярністю стала платформою iOS, з пристроїв з цієї мобільної операційної системою лідирує iPhone 5. А смартфонами і планшетними комп’ютерами з Windows Phone користується трохи більше 1 мільйона чоловік в місяць.

2013

найпопулярніші теми: дизайн, кулінарія, гумор, догляд за собою, здоров’я:

На лютий 2013 року найбільша частка з 39 млн користувачів, які щодня заходять в Однокласники, відвідує соціальну мережу з 21 до 23 годин. Причому в веб-версії соціальної мережі найчастіше заходять з 19 до 21 години, а в мобільну — з 21 до 23. Також в інфографіці можна знайти інформацію про те, в які години найчастіше пишуть статуси, оцінюють фото, коментують і т. д.

2012

Соціальною мережею Однокласники користуються в 229 країнах світу. Єдина країна, з якої не зафіксовано жодного візиту – острова Піткерн. При цьому в Одноклассники заходять користувачі з Ватикану, Північній Кореї, Бразилії і т. д.:

 • в Америці живе 1 млн. користувачів Однокласників;
 • кількість користувачів Однокласників в Гренландії дорівнює 1% населення найбільшого міста острова – Нуук;
 • Однокласників є 1 користувач у Ватикані, який заходить з мобільного телефону;
 • на Мадагаскарі живе близько 500 користувачів Однокласників;
 • у Росії третина користувачів заходить на Однокласники з мобільного телефону;
 • 80% російськомовного населення Австралії сидить в «Однокласниках»;
 • є користувачі з Північної Кореї.

Ігри

 • «Однокласники» почали просувати гри в квітні 2010 року. За словами Бєляєва, вже на старті вони показали хороші результати і компанія очікує подальшого зростання». Раніше близьке до акціонерів «Однокласників» джерело розповідав «Відомостям», що ігри в цій мережі монетизуються набагато краще, ніж у «в контакті»: у неї більш заможна, доросла і звикла платити аудиторія.
 • На травень 2012 року 24 млн користувачів «Однокласників» проводять вільний час за іграми в соціальній мережі, тим самим допомагаючи ресурсу захопити половину ринку до кінця 2012 року. Доходи соцмережі від ігрових додатків досягнуть 135 млн дол. прогнозують аналітики, тоді як сам ринок вони оцінили в 275 млн дол. (дані Appdata.ru). Друге місце експерти пророкують мережі «ВКонтакте », чиї користувачі награють на 105 млн дол. третє — «Мого світу» (також належить Mail.Ru Group ) — 35 млн дол [1] .

«Ігри — один з основних джерел прибутку для «Однокласників». Ми сподіваємося, що ринок ігор в соцмережах збереже зростання доходів від ігор на рівні 10-15% щомісяця», — коментує Ілля Широков, керівник бізнес-підрозділу «Соціальні мережі» Mail.Ru Group. Особливо активні жінки у віці від 20 до 40 років. Вони зазвичай вибирають «Ферму», чоловіки ж віддає перевагу стратегії і покер.

Діти до 12 років становлять невеликий відсоток зареєстрованих користувачів соцмережі. Але практично всі вони запускають ігрові додатки. Дорослі, що мають аккаунт на «Однокласниках», роблять це значно рідше — тільки 40% користувачів старше 20 років залучені в мережеві ігри. «Однокласники» вийшли в лідери не тільки за доходами, але й за кількістю установок ігрових додатків: користувачі здійснили близько 493 млн завантажень проти 398 млн в аудиторії «ВКонтакте ».

«Користувачі «Однокласників» старше і готові платити за ігри у соцмережі на відміну від молодіжної аудиторії «ВКонтакте», — пояснює керівник проекту Appdata.ru Анатолій Недоїдків. За його даними, в «Однокласниках» популярні класичні казуальні ігри на зразок «Ферми», де гравці купують за гроші символічні переваги. Аудиторія «ВКонтакте» орієнтована на більш складні ігри — RPG і стратегії, констатує він. «Доходи від гри в Росії традиційно діляться навпіл між видавцями і соцмережею, проте в червні 2012 року глава «ВКонтакте» Павло Дуров заявив, що тепер творцям ігор будуть віддавати 55% виручки, — зазначає експерт. — Це наближає соцмережу до західної моделі розподілу доходів — Facebook забирає лише 30% виручки від ігор, так само як і мобільні магазини додатків Appstore та Google Play. [ред.]

2011

За оцінками Mail.Ru Group, в 2011 році ринок ігор в соціальних мережах склав близько 7 млрд руб. або 205 млн дол.

Однокласники. Відео

 • У квітні 2011 року Однокласники і RuTube повідомили про запуск розділу «Однокласники. Відео». На момент запуску сервіс був доступний для 25% відвідувачів Однокласників, для всієї аудиторії він запрацював на початку травня.

У розділі «Відео» викладено контент, яким користувачі можуть ділитися з друзями за допомогою кнопки «Клас». Рейтинг відеороликів, складений на основі користувальницьких рекомендацій, допомагає з вибором цікавого відео.

RuTube надає Однокласникам технічну відеоплатформу, постачає вміст та здійснює його модерацію.

 • 7 вересня 2011 року стало відомо, що Mail.ru Group і найбільший російський відеопортал RuTube почали продаж відеореклами в соціальній мережі Одноклассники. Відео-ролики в розділі «Однокласники. Відео» дивляться 27,4% відвідувачів соціальної мережі – понад 10 млн унікальних користувачів. Місячний охоплення видеораздела Однокласників і порталів, які продає RuTube, перевищує 34,5 млн «уніків» і 299 млн переглядів.

Перша рекламна кампанія в розділі `Однокласники. Відео» стартувала 29 серпня, відвідувачі Однокласників побачили відеоролики, рекламують тарифну опцію «Відпустка онлайн» стільникового оператора «МегаФон ». Ексклюзивне розміщення провело агентство digital-комунікацій AdWatch Isobar. У рекламній кампанії використано формат пре-ролу – 10-секундного ролика, що передує відео, який користувач бачить не частіше разу на день. За кілька днів розміщення CTR пре-ролу склав 4,7% і ми очікуємо високих результатів за підсумками кампанії».

Розділ «Однокласники. Відео» генерує відеотрафік, порівнянний з показниками RuTube. За даними TNS Web Index, в липні 2011 р. кількість переглядів роликів у розділі склало 122,34 млн, а кількість унікальних користувачів – 10,692 млн. Для порівняння викладене на RuTube відео в липні набрало 162,865 млн переглядів, його побачили 26,1 млн унікальних користувачів.

Аудиторні показники обох майданчиків забезпечують рекламодавцям принципово нові можливості використання відеореклами. Досі відеоформати були однією з складових частин медіа-міксу при плануванні рекламних кампаній в інтернеті. Пул майданчиків, які тепер пропонує RuTube, робить можливим проведення рекламних кампаній, де відеоформати будуть грати ключову роль при формуванні медіа-міксу. «Однокласники. Відео» – на сьогодні єдиний в Росії сервіс, що дозволяє таргетувати рекламу в відеоконтенті за соціально-демографічними профілями. За даними TNS Web Index, в липні ролики на «Однокласниках. Відео» і відеопорталах, які продає RuTube (крім rutube.ru це kinopoisk.ru, karaoke.ru, dom2.ru і tnt-online.ru) набрали понад 299 млн переглядів, їх побачили понад 34,5 млн унікальних користувачів.

Історія
2002: Реєстрація домену і товарного знака

У 2002 році Альберт Попков, який працював тоді в британській компанії i-CD Publishing, зареєстрував доменне ім’я odnoklassniki.ru і однойменний товарний знак.

2006: Запуск соцмережі
2007: Попков продає 30% — у латвійської компанії Forticom
2008: DST викуповує соцмережу. Попков йде з посади гендиректора

Влітку 2008 року на сайті було зареєстровано 20-мільйонний користувач.

У вересні 2008 року контроль над компанією «Однокласники» перейшов до фонду DST (нині — Mail.Ru Group ). Альберт Попков покинув пост генерального директора.

2009

У лютому 2009 року, «Однокласники» подолали позначку в 30 мільйонів користувачів.

Російське ТОВ «Однокласники» збільшило виручку в 2009 р. в 2,4 рази до 1,54 млрд руб. ($48,6 млн) у порівнянні з рівнем 2008 р. а чистий прибуток — в 9,4 рази, з 39 млн руб. ($1,6 млн) до 366,4 млн. рублів ($11,6 млн). Такі дані опубліковані в «СПАРК-Інтерфаксі». Причини такого значного зростання представник соціальної мережі Світлана Бєляєва не розкриває. Але ще в травні 2010 р. представники «Однокласників» розповідали, наприклад, що місяцем раніше соціальна мережа продала у 2,4 рази більше медійної реклами, ніж у квітні 2009 р.

В кінці 2008 р. «Однокласники» ввели безліч платних сервісів: платною стала реєстрація, розміщення фотографій, з’явилася можливість дарувати віртуальні подарунки. Саме платні сервіси, швидше за все, виростили виручку мережі: адже зростання рекламного ринку в 2009 р. склав лише 4% (дані Асоціації комунікаційних агентств Росії). У 2009 р. в «Однокласниках» рекламувалася МТС і дуже задоволена співробітництвом, говорить представник стільникової компанії. За його словами, «Однокласники» запропонували «цікаві» умови.

За підсумками 2009 р. у «Однокласників» немає фінансової заборгованості (є тільки 333,8 млн руб. боргів перед постачальниками), хоча роком раніше заборгованість компанії за кредитами становила 95,3 млн руб.

2010
DST стала одноосібним власником «Однокласників»

31 серпня 2010 р. фонд DST повідомив про консолідації 100% акцій соціальної мережі «Однокласники ». DST безпосередньо і опосередковано скуповувала акції «Однокласників» з 2007 р. до початку 2009 р. холдинг володів контрольним пакетом мережі: на той момент DST належало 75% прибалтійського холдингу Forticom, якому належало 60% «Однокласників» через британську структуру Odnoklassniki. Структура акціонерного капіталу до кінця серпня 2010 р. 100% – у британської odnoklassniki ltd, 60% якої – у Forticom Group (75% – у DST ), 40% – у Ірини і Альберта Попковых.

Тепер DST стала одноосібним власником «Однокласників»: це сталося завдяки викупу часток міноритарних акціонерів Forticom і самих «Однокласників». Умови здійснених операцій в DST не стали розголошувати. Раніше серед акціонерів Forticom були засновник компанії Віталій Рубінштейн та фонд Tiger Gobal Managment, а частками в «Однокласниках» володіли засновник мережі Альберт Попков і його дружина Ірина. Попков не став заперечувати факт продажу своїх акцій DST.

Фін підсумки року: виручка +47%

Виручка соціальної мережі «Однокласники» в 2010 році зросла на 47,5% до 68,9 мільйона доларів порівняно з 46,7 мільйонами роком раніше.

Більшу частину доходів соціальна мережа отримала від додаткових послуг — $45,7 млн (зростання – 46,1%), реклама принесла $23,3 млн (50,9%).

Чистий прибуток соцмережі збільшилася більш ніж на 50% — до 31,6 мільйона доларів у порівнянні з 21 мільйонами в 2009 році, EBIDTA – 45,4 мільйона доларів.

2011
Третину аудиторії — іноземці

Третину аудиторії російської соціальної мережі «Однокласники» складають іноземні громадяни, свідчать дані сервісу статистики LiveInternet.ua (квітень 2011 р). Тільки близько 67% користувачів заходять на сайт «Однокласників» з території Росії. Трохи більше 10% аудиторії соцмережі живе на Україні. На Молдову, Білорусію, Грузію, Німеччину та Вірменії припадає майже по 3% користувачів. Російської користуються соцмережею і в США, однак на цю країну припадає всього 1% від аудиторії «Однокласників». Щоденна аудиторія російської соціальної мережі «Однокласники» з червня 2010 року по квітень 2011 року збільшилася більш ніж у два рази — з восьми мільйонів до 20 мільйонів. Всього в соціальній мережі зареєстровано більше 50 мільйонів користувачів.

Згідно статистиці TNS. щомісячний охоплення аудиторії сайту Однокласники в Росії складає більше 18,5 млн. осіб (вересень 2011)

Зростання аудиторії з 15,3 до 27,7 млн. чоловік

«Денна аудиторія проекту за 2011 рік зросла з 15,3 мільйона до 27,7 мільйона унікальних відвідувачів. Ми запустили нові сервіси (Відео, Відеочат, Заходу), а також поліпшили найбільш популярні сервіси. Нарешті, кількість зареєстрованих користувачів вже перевищила 148 мільйонів людина», — розповів РІА Новини Широков.

Головним конкурентом «Однокласників» в рунеті залишається соцмережа «ВКонтакте «, щоденна аудиторія якої налічує 34,5 мільйона користувачів.

За 2011 р. було запущено 53 нових та покращено 132 існуючих на сайті сервісу, тоді як у 2010 році ці показники склали 23 і 32 відповідно, окремо зазначається запуск сервісу відеодзвінків без установки додаткових програм.

2012: Конфлікт із податковою службою

У квітні 2012 року «Відомостям» вдалося дізнатися, які саме виплати виявилися предметом спору між соціальною мережею «Одноклассники» та податковими органами. Мова йде про компенсації на адресу британської компанії i-CD Publishing, в 2008 р. подала претензії до засновника «Однокласників» Альберту Попкову, говорить близьке до акціонерів соцмережі джерело. Податківці поставили під сумнів той факт, що виплачену суму можна трактувати як витрати, і пред’явили російському ТОВ «Однокласники» 45 млн руб. податкових претензій (з них 8,3 млн руб. — пені і штрафи) [2] .

Що конкретно не сподобалося податківцям, співрозмовник «Ведомостей» не говорить. Джерело в податкових органах припускає, що питання могли виникнути через схеми переказу коштів: російська компанія переводила їх не безпосередньо третій особі, а через материнську компанію Odnoklassniki Ltd, зареєстровану у Великобританії. Але у «Однокласників» є документи, які доводять, що Odnoklassniki Ltd не залишила гроші собі, а перерахувала їх третій особі, говорить близьке до соцмережі джерело.

У будь-якому разі податок з цих грошей повинен бути виплачений і тут виникає тільки одне питання — чи заплатить його російська сторона або британська i-CD, говорить інший учасник спору між «Однокласниками» і i-CD. Компенсацію платили разом «Однокласники» і Попков (менша частина) і засновнику мережі довелося самому платити податок зі своєї частини суми, говорить співрозмовник «Ведомостей». Попков відмовився від коментарів.

У 2008 р. i-CD Publishing намагалася довести, що Попков, працюючи на цю компанію в 1999-2000 рр. і беручи участь у створенні соціальної мережі Passado, одночасно створював конкурує з нею проект — «Однокласники». Тим самим Попков порушив британське трудове законодавство, порахували в i-CD. Попков свою провину заперечував, але зрештою пішов на мирову угоду і погодився виплатити i-CD грошову компенсацію. Його сума ніколи не розкривалася, але джерело, близьке до компанії, говорив, що вона незначна. Виходить, що в клопотанні в Арбітражний суд Москви компанія розкрила ці дані. Без пені та штрафів податківці донарахували компанії 36,76 млн руб. податку на прибуток. Ставка цього податку — 20%, тобто загальна сума виплат у межах компенсації i-CD могла скласти 183,8 млн руб. (або $5,8 млн за середньорічним курсом долара за 2009 р.).

У своєму судовому клопотанні «Однокласники» не згадали про виплати на адресу третіх осіб. У цьому документі компанія попросила суд заборонити податківцям знімати донараховані кошти з її рахунків, оскільки це може завдати шкоди бізнесу. Наприклад, компанія не зможе платити своїм партнерам, виплачувати зарплату співробітникам і нормально вести бізнес. Це технічний момент, говорить близьке до учасників судового розгляду джерело. Спочатку треба переконати суд у тому, що треба заборонити податківцям знімати гроші з рахунку компанії, а вже потім доводити неправомірність стягнення цих коштів.

Представник Mail.ru Group (володіє 100% ТОВ «Однокласники») каже, що податки були донараховані необґрунтовано. А зміст клопотання про вжиття забезпечувальних заходів пояснює тим, що в ньому використовуються формулювання, що відповідають вимогам російського законодавства. За попередніми результатами фінансового року на рахунках Mail.ru Group на 31 грудня 2011 р. знаходиться $154,3 млн. Так як «Однокласники» є дочірньою компанією Mail.ru Group, то виплата 45 млн руб. ніяк не вплине на роботу проекту, резюмує він.

* 2014: Перехід від «Однокласників» до ОК

У серпні 2014 року соціальна мережа «Однокласники» переїхала на адресу ок.ги. Було оголошено, що адреса ок.ги стане основним і буде видаватися при запитах в інтернет-пошуковиках. При цьому сайт Odnoklassniki.ru також буде продовжує працювати. Новий адресу зробить ОК офіційним брендом соцмережі.

«Тепер «Однокласники» це «ОК». Коротке, зрозуміле і зручне ім’я, яке ми вже поступово почали використовувати досить давно. Тепер же представляємо «ОК» офіційно», — йдеться в повідомленні компанії.

Дизайнер Карім Рашид оформив головну сторінку «Однокласників». Користувачі можуть вибрати одну з придуманих їм тим у себе на сторінці.

Нагороди

Однокласники — дворазовий лауреат Премії Рунета в 2006 і 2007 рр., переможець «Народної десятки» Премії Рунета-2008, лауреат «Russian Entertainment Awards 2007 у номінації «Веб-сайт року», володар Гран-прі в конкурсі «Masterof Brandbuilding» 2008 р. та Гран-Прі за «Вплив на офлайн» у професійному конкурсі РОТОР 2008 і РОТОР++.

Мобільна версія Однокласників – дворазовий лауреат премії «Золотий Сайт-2011».

Короткий опис статті: однокласникии Компанія Однокласники; Сукупна виручка компанії, $:; Показники діяльності; Аудиторія; Ігри; Однокласники. Відео; Історія; 2002: Реєстрація домену і товарного знака; 2006: Запуск соцмережі; 2007: Попков продає 30% — у латвійської компанії Forticom; 2008: DST викуповує соцмережу. Попков йде з посади гендиректора; DST стала одноосібним власником «Однокласників»; Фін підсумки року: виручка +47%; Третина аудиторії — іноземці; Зростання аудиторії з 15,3 до 27,7 млн. чоловік; 2012: Конфлікт із податковою службою; 2014: Перехід від «Однокласників» до ОК; Нагороди Компанія Однокласники, Сукупна виручка компанії, $ , Показники діяльності, Аудиторія, Ігри, Однокласники. Відео, Історія, 2002 Реєстрація домену і товарного знака, 2006 Запуск соцмережі, 2007 Попков продає 30% — у латвійської компанії Forticom, 2008 DST викуповує соцмережу. Попков йде з посади гендиректора, DST стала одноосібним власником «Однокласників», Фін підсумки року виручка +47%, Третина аудиторії — іноземці, Зростання аудиторії з 15,3 до 27,7 млн. людина, 2012 Конфлікт з податковою службою, 2014 Перехід від «Однокласників» до ОК, Нагороди, Москва, Росія, Центральний ФО РФ, Інтернет-сервіси

Джерело: Однокласники. Москва, Росія, Центральний ФО РФ, Інтернет-сервіси

Також ви можете прочитати