Однокласники: коли все ОК!

05.01.2016

Однокласники: коли все ОК!

Автор: Тетяна Гавриліна

Однокласники — одна з найпопулярніших в російськомовному сегменті інтернету соціальна мережа. По популярності вона хіба що поступається ВКонтакте. До речі, з приводу лідерства тій чи іншій соцмережі не вщухають гарячі дебати. постійно аналізуються статистичні дані. створюються рейтинги… І все заради одного — зрозуміти, хто ж лідер. Поряд з цим необхідно пам’ятати і про ФБ, впевнена експансія якої наявності. Втім, не будемо заглиблюватися в цифри. Краще подивимося на Однокласники як на майданчик по просуванню бізнесу: кому вона підходить і що пропонує?

Однокласники: коли все ОК!
Сама соціальна мережа «Однокласники» з’явилася в далекому 2006 році, але лише з 2011 року стала жваво заявляти про себе як про привабливою з точки зору бренд-просування середовищі. За словами прес-секретаря «Однокласників» Марії Лапук, сьогодні загальна кількість зареєстрованих користувачів в ОК — більше 160 млн. Причому відсоток українських користувачів мережі стрімко зростає. Подібний прогрес пов’язують, в першу чергу, з приходом в компанію Олександра Ізряднова, зайняв тут посаду директора зі стратегічних комунікацій. На даний момент Олександр Ізряднов вже не працює в ОК. але це зовсім інша історія.

Спочатку ОК створювалася з тією лише метою, щоб дати можливість своїм користувачам знаходити тут однокласників, однокурсників, товаришів по службі. Можливості мережі повністю влаштовували старше покоління, яке згодом і склали основне ядро цільової аудиторії ОК. Паралельно з цим своїх користувачів чітко позначили і інші популярні в Рунеті соціалки — Фейсбук і ВКонтакте. Сьогодні ж, коли ОК хочуть дещо змінити вектор власного розвитку і залучити більш молоде покоління користувачів з дещо іншими інтересами, їм доводиться серйозно конкурувати з вже улюбленими Рунету соцмережі.

Що ж доводиться робити ОК, щоб завоювати любов користувачів? Для початку сайт зазнав зміни в плані дизайну — змінився логотип, іконки та інші компоненти дизайну. Втім, колір залишився колишнім. Жовто-гарячий, як і раніше, працює на те, щоб створювати і зберігати у користувачів стійку асоціацію з «Однокласниками», а головне — з дружнім спілкуванням та затишній, майже домашній обстановкою. Яскравим відзнакою «Однокласників» від Фейсбуці або Вконтакті вважається кількість реальних друзів серед формальних, віртуальних. Для ОК цей показник дорівнює 80%, що зумовлює конкурентна перевага цієї соцмережі: люди охочіше вірять рекомендацій реальних друзів, ніж доданих «для галочки». Тому теоретично принцип сарафанного радіо повинен працювати на ОК на «ура».

Принципи роботи з просування бізнесу в ОК нічим кардинально не відрізняються від аналогічних задач в інших соцмережах. Все досить банально і передбачувано: як і в будь-якій іншій соцмережі, в ОК основний упор робиться на свіжий контент, цікаві теми для обговорення, картинки, поради. Скрізь треба шукати свою аудиторію, скрізь треба розробляти стратегію щодо залучення до себе уваги.

Один з найбільш ефективних способів почати розмову про себе — створити групу. Кожна група на ОК має можливість отримати статус офіційної сторінки, що дозволить представництву бренду вище рейтингуватися. Підвищувати статус групи можна як безкоштовно, так і за допомогою платних механізмів: таргетована реклама, медійні банери та ін. Серед найбільш вдалих прикладів — групи таких брендів, як Dove, «Мафія» і «Тінькофф», про що Олександр Ізряднов розповів на iForum2012:

Так, безкоштовна офіційна група мережі ресторанів «Мафія» нараховує майже 5 тис. учасників. Щоб встановити і постійно підтримувати комунікацію зі своїми прихильниками, бренд регулярно ділиться цікавими матеріалами, проводить конкурси, всіляко намагається провзаимодействовать з аудиторією.

Ще один приклад — шоколад Dove. У рамках групи на «Однокласниках» бренд запустив спецпроект, за умовами якого учасники повинні були пройти своєрідне тестування і в результаті отримати за це значок шоколадки з побажаннями. Кількість користувачів, які провзаимодействовали з брендом за час спецпроекту, — 54,7 млн. Цифри вражаючі. І тільки ледачий не задумається про те, чим же так привабливі ОК і кому тут жити добре?

Більш детально про приклади — в презентації:

Вважається, що ОК — відмінне підмога для національних проектів, тобто проектів пов’язаних з охороною здоров’я, житлом, освітою. Подібна тенденція спричинена у першу чергу демографічними особливостями цільової аудиторії ОК. Основний контингент — люди віком 25-34 років, тобто доросла аудиторія, з чого можна зробити висновок про їх інтересі до всіх товарів і пропозицій, пов’язаних з дітьми, кар’єрою і т. п. Так, припустимо, шкіргалантерея, ділові аксесуари і ОК просто створені один для одного. Взагалі, на сайті сконцентрована переважно мас-маркет аудиторія. Тобто все те, що добре рекламується на ТБ, не менш вдало піде і тут. Підвищений інтерес серед користувачів ОК викликають також дитячі товари, про що свідчить наступний факт.

Навесні 2012 року відбувся Всеукраїнський конкурс «Битва за бюджет», організований з метою популяризувати ОК серед української Інтернет-аудиторії. За умовами конкурсу, компанія-переможець отримувала 500 000 грн. для просування бренду на Однокласниках. Для участі в Битві досить було правильно піднести ідею свого проекту і підготувати переконливе відео за принципом «Чому саме ми заслуговуємо на перемогу?». За підсумками конкурсу перемогу здобула Олена Фетісова з сервісом прокату дитячих товарів Baby Service. Серед переможців також виявився Арсеній Фінберг з проектом «Цікавий Київ» та Оксана Солоп з інтернет-магазином Neri-Karra. Крім грошового призу, Олена Фетісова отримала також допомогу в команду досвідчених маркетологів України для розробки рекламної концепції для просування на ОК. Подія такого масштабу, організоване ОК, проводилося на території України вперше, чим викликало ажіотаж, насамперед, навколо бренду ОК. До соцмережі, раніше активно ігнорованої, тепер стали придивлятися, намагаючись зрозуміти, що за секрети вона в собі таїть, яка аудиторія тут крутиться, буде пуття бізнесу від просування тут і т. д.

Ключові відмінності ОК від інших соцмереж полягають у тому, що:

  • на «Однокласниках» суворий підхід до рекламного контенту,
  • тут відмінно працюють рекомендації,
  • за кількістю аудиторії з вищою освітою і знанням іноземних мов ОК лідирують,
  • ОК — це майданчик для популярних, мейнстрімових, затребуваних кожен день, не прикордонних і, можливо, мало брендованих продуктів.

А тепер пропоную дізнатися, що думають експерти з приводу «Однокласників» як майданчика для бренд-просування.

Однокласники: коли все ОК!
Антоніна Салион. керівник відділу медійної та таргетованої реклами в ADLABS. Варто розцінювати «Однокласники», як ефективну рекламну майданчик? У чому переваги/недоліки ОК перед іншими соціалки (Facebook, ВКонтакте) з цієї точки зору?

Так, безумовно, варто. Таргетована реклама в «Однокласниках» розміщується через Target.mail, що є потужним інструментом для проведення ефективних рекламних кампаній. Можливість націлювання на користувачів, що відносяться до певної географічної зони, статтю, віком, допомагає виділити ту аудиторію, яка може стати потенційними покупцями. Поява ремаркетингу значно підвищило ефективність рекламних кампаній на «Однокласниках». Підтримка контакту з аудиторією, яка побувала на сайті рекламодавця, дозволяє повертати їх назад для здійснення цільових дій: будь то покупка, або реєстрація на сайті. За даними Mail.ru Group, при підключенні ремаркетингу CTR оголошень збільшився в 2 рази. Це що стосується переваг. Також не можна не відзначити переваги в самій аудиторії «Однокласників» — це доросла аудиторія, яка чудово представлена у регіонах. Якщо говорити про недоліки, то обмеження у виборі інтересів, відсутність можливості націлення на групи і додатки не дозволяє детально налаштувати рекламну кампанію на цільову аудиторію. Тобто налаштувань в ОК у порівнянні з таргетованої реклами в ВК і ФБ значно менше!

Який бізнес обов’язково варто просувати на ОК і якими методами?

В першу чергу, це товари масового попиту, такі як одяг, взуття, косметика, тури і багато іншого. Для ефективного просування товару або послуги необхідно створити кампанію з налаштуваннями на ту групу користувачів, яким буде цікавий рекламований товар. При створенні РК слід враховувати географію користувача, його стать і вік, і, якщо сайт має добову аудиторію користувачів не менше 10 000 користувачів, підключити ремаркетинг. Важливим моментом є звернення до аудиторії на її «мовою». Для кожної цільової групи краще використовувати свою картинку і текст, які максимально відображають сферу споживчих інтересів сегмента. Що стосується креативу, використання заклику до дії, привертає увагу зображення та опис конкурентних переваг позитивно впливає на CTR оголошення. Головне — не допускати звикання до оголошенню.

Розкажіть трохи про успішні кейси на «Однокласниках».

Як я вже говорила вище, в «Однокласниках» добре йде масовий попит: одяг, взуття, краса, телефони, тури, освіта та ін. Але тут нюанс — товари даних категорій варто рекламувати, тільки коли є якесь спецпропозиції, знижки, акції, або ж ви переконані, що ціна на них досить конкурентоспроможна, або ваша пропозиція дійсна, так як все ж в соцмережах нам дуже важливо зачепити чимось користувача. Обов’язково варто використовувати ремаркетинг, оскільки, виходячи з нашого досвіду, він відпрацьовує дуже добре. Погано йдуть B2B тематики, спеціалізований бізнес, тому що немає можливості вузько виділити цільову аудиторію.

Однокласники: коли все ОК!
Ольга Ларіна. SMM-експерт, PR-консультант, іміджмейкер. Я ніколи не працювала зі своїми клієнтами в «Однокласниках». І тому було дві головні причини. Перша причина — цільова аудиторія. Друга — запит на інформацію. «Однокласники» дійсно пов’язують між собою людей, часом тих, хто не бачився довгі роки, тому запит на нові фото синів, дружин і дач набагато більш актуальні, ніж отримання інформації комерційного характеру.

проте я чула про успішні кейси — в основному за рахунок конкурсної тематики — відповідай на питання і дізнайся щось. При цьому конкурси брендовані замовником. Цільової аудиторії подобається.

Однокласники: коли все ОК!
Марія Лапук. прес-секретар в Odnoklassniki. Варто розцінювати «Однокласники» як ефективну рекламну майданчик? У чому переваги/недоліки ОК перед іншими соціалки (Facebook, ВКонтакте) з цієї точки зору?

Кожен день в «Однокласники» заходить більше 38 млн чоловік, що за замовчуванням робить майданчик цікавою для компаній. Але у кожної соцмережі є свої особливості і свій контент, який потрібен і цікавий користувачам. Однокласники — це особисте і близьке спілкування з людьми, яких ти знаєш в реальному житті. Тому потрібно розуміти різницю у паттерном поведінці при адаптації контенту для кожної із соціальних мереж. В Однокласниках добре рекламувати продукти, які стосуються реального життя людей: FMCG, подорожі, автомобілі — все те, з чим ми перетинаємося кожен день. При цьому з-за близькості соціальних графів добре працюють рекомендації.

Який бізнес обов’язково варто просувати на ОК і якими методами?

найпопулярніші теми в «Однокласниках»: кулінарія, догляд за собою, дизайн, будинок, гумор. Пов’язано це з невеликим перекосом в жіночу аудиторію (55% жінок). Весь бізнес, який орієнтований на покупку жінкою, буде непогано йти в «Однокласниках»: online магазини одягу і косметики, концерти, мікроплатежі і кредити, фармацевтика, пакетні тури. При цьому 45% чоловіків, а серед них багато топ-менеджерів, повинні знаходити контент для себе.

Розкажіть трохи про успішні кейси на «Однокласниках».

Приклади:

Однокласники: коли все ОК!
Сергій Кузьменко. Digital Strategy Director в GRAPE Ukraine. Варто розцінювати «Однокласники» як ефективну рекламну майданчик? У чому переваги/недоліки ОК перед іншими соціалки (Facebook, ВКонтакте) з цієї точки зору?

При всьому багатстві мінусів в інструментарії для рекламодавця у цієї мережі є однозначна перевага перед іншими майданчиками — це аудиторія, неизбалованная активностями брендів. При цьому аудиторія цілком готова до активної комунікації з брендами, що ми і бачимо зі своєї практики побудови діалогу зі споживачем. Що стосується мінусів — основні з них це і відсутність статистики, і відсутність можливості зрозуміти обсяг необхідної аудиторії, і необхідність покупки банерної кампанії при запуску додатків. В Інтернеті інформації про мінуси «Однокласників» для рекламодавця достатньо і зупинятися на них не бачу сенсу. Краще відзначу позитивні зміни які відбуваються зараз:

1. З’явилася можливість конвертувати користувачів фани спільноти через кнопку «приєднатися».

2. Нормалізувалася система запуску таргету.

3. У форматі обіцянок — статистика і заміна банерної кампанії таргетом при запуску програми.

Який бізнес обов’язково варто просувати на ОК і якими методами?

Рішення щодо присутності в будь-якій соціальній мережі повинно виходити з впевненості в тому, що там є ваша ЦА і що вам є ЩО їй сказати, а також розуміння того, що побудова ефективної комунікації вимагає систематичних фінансових вливань. Якщо все так, то, звичайно, варто починати побудову діалогу з аудиторією. Що стосується методів, то потрібно виходити з цілей:

  • для побудови brand awareness, ймовірно, буде ефективніше банерна кампанія,
  • для формування соціального капіталу та залучення аудиторії краще підійде таргетована реклама та створення інтерактивних додатків.

Найбільший інтерес дана мережа повинна викликати у брендів FMCG ринку.

Розкажіть трохи про успішні кейси на «Однокласниках».

Поки ще рано говорити про успішні кейси в даній мережі. Присутність в ній брендів поки нечисленне і знаходиться на стадії тестування інструментів і методів взаємодії з аудиторією. Однак за результатами низки рекламних кампаній самих «Однокласників» кількість запитів щодо побудови соціальної платформи збільшилася мінімум удвічі, але це виключно за запитами в наше агентство. В даному випадку цікаво, що послужило великим драйвером — самі рекламні кампанії або подача рекламних кейсів на фестивалі. Але ефективність очевидна Однокласники: коли все ОК!
.

Однокласники: коли все ОК!
Микола Зв’язковий. New Business Director в Affect. Сьогодні Однокласники викотили новий рейтинг груп. Про що це говорить? Новій команді ОК не все одно на сервіс, його імідж. І якщо рік-два тому з донесенням ефективності в майданчики були проблеми, то сьогодні вони знаходяться на шляху регулярного оновлення. Однокласники — наш клієнт. Тому ми знаємо ОК зсередини. Побувавши в їх офісах, перезнайомившись з командою, можна сказати, що ОК — це всерйоз і надогло. Інша справа, що ми живемо в світі стереотипів. Справа в тому, що всі незалежні дослідження показують, що ОК — чи не результативніше майданчик, ніж ВК і FB. В Однокласниках користувачі готові вступати в діалог з брендом, дивитися численний медіа-контент і проводити більше часу на сервісі. Кейси, які демонструють бренди в ОК, тільки підтверджують ці тези.

В майбутньому нас чекають глибокі якісні зміни сервісу, які вплинуть на його використання аудиторією, культуру взаємодії з брендованих контентом і різноманітність SMM-проектів. І, якщо ви запізнилися, то буде як з ВК — для завоювання високих позицій в Топі вам потрібно буде вкладати значно більше грошей, ніж вашим конкурентам, які вже там.

Короткий опис статті: однокласники уа

Джерело: Однокласники: коли все ОК!

Також ви можете прочитати