Новини України NEWSru.ua. В Україні Одноклассники.ги можуть закрити, щоб у РФ не було баз даних щодо українців

29.01.2016

В Україні «Однокласники.ua» можуть закрити, щоб у РФ не було баз даних по українцям

Популярну соціальну мережу «Однокласники.ua» найближчим часом нібито спробують закрити для українських користувачів. Чутки про це з’явилися в Україні, пише газета «Сегодня» .

Як повідомило джерело в одній з великих київських IT-компаній, вони отримали замовлення на розробку програмних рішень, які дозволять заблокувати доступ до «Однокласникам». За їх словами, замовник «звідкись із політичних кіл, які не хочуть, щоб величезна база даних з українським громадянам розміщувалася на російському сайті».

Правда, з офіційних джерел поки не вдалося отримати підтвердження цієї інформації.

В першу чергу, про неї нічого не чув сам розробник проекту «Однокласники.ua» Альберт Попков. «Я вперше чую про таку загрозу», — сказав він.

«Ми активно розвиваємося, у нас все більше користувачів, загальне їх число зараз досягає 28 млн. Спеціально для України ми розробили версію сайту «Однокласники.ua» з можливістю перекладу на українську мову, щоб зробити ресурс зручніше для українських користувачів. Тим більше в Україні немає жодного реального свого конкурента».

Конкурентів серед українських порталів і справді немає (хоча в Україні користується популярністю і інша російська соціальна мережа «Вконтакті.ua» — кількість зареєстрованих там користувачів перевищує 23 млн осіб) — у єдиного можливого суперника — сайту «Connect.ua» всього 530 тис користувачів.

Директор Connect.ua Сергій Коркін заявив, що ні в якому разі не намагається шкодити «Однокласникам». «Навіть якщо гіпотетично припустити, ми б просто не змогли запропонувати чиновникам таку велику суму. Думаю, шанс закриття «Однокласників» для України мінімальний. Російські соціальні мережі знаходяться в правовому полі Росії, дуже складно буде щось зробити», — сказав він.

Заперечує наміри закрити «Однокласників» і СБУ. «Ми цим не займаємося, — сказала прес-секретар глави СБУ Марина Остапенко. — Нічого неправомірного в «Однокласниках». Адже людина сама, добровільно розміщує дані про себе, своє навчання, роботу, насильно його ніхто не примушує, і втручанням у приватне життя або розповсюдженням конфіденційної інформації це не є».

«Однокласники.ua» — це соціальна мережа, використовувана для пошуку однокласників, однокурсників і колишніх випускників. Проект запущений 4 березня 2006 року.

«Однокласники.ua» — російський аналог сайту Classmates.com. Сайт призначений для пошуку і листування з колишніми однокласниками, однокурсниками, колегами і колегами по роботі. Також можна знайти знайомих з курортів. І всім їм розповісти про себе і показати свої фотографії, які інші користувачі можуть оцінити по п’ятибальною системі.

Сайт був зареєстрований в 2002 році і належить ТОВ «Однокласники». Структура акціонерів компанії ніколи не розголошувалося, за словами Попкова, йому належить «неконтрольна» частка в статутному капіталі проекту.

З того часу сайт вже встиг отримати безліч премій. Серед них: гран-прі в номінації «Вплив на офлайн» в мережевому професійному конкурсі Російського Онлайн ТОР (РОТОР), гран-прі в конкурсі Master of Brandbuilding (у 2008 році), премія «Рунета» у номінації «Культура і масові комунікації», 3-е місце в «Народної десятці» премії «Рунета», поступившись сайтів Bash.org.ru і «ВКонтакте», «проект року» в мережевому конкурсі РОТОР, перша російська щорічна загальнонаціональна премія в галузі індустрії розваг » Russian Entertainment Awards в номінації «Веб-сайт року» (в 2007 році), пише Вікіпедія .

За словами джерела, знайомого з бізнесом «Однокласників», 51% ТОВ через британську компанію Odnoklassniki Ltd належить таки Попкову, 49% — латвійської компанії Forticom. За словами того ж джерела, за рахунок розміщення реклами «Однокласники» заробляють до 200 тис дол на місяць.

Проект заробляє гроші на банерній рекламі, але, за словами його співвласника, є збитковим.

Крім того, сайт став надавати ряд платних послуг: користувачі можуть докупити місце для додаткових фотографій, оплачувати хороші оцінки своїх фотографій, відключити повідомлення про те, що користувач знаходиться в мережі. А для бажаючих відвідувати сторінки інших користувачів і залишатися при цьому невпізнаним була введена послуга «Невидимка».

З-за цих дій багато користувачів почали видаляти свої профілі на «Однокласниках». Бентежить користувачів і те, що на сайті заборонені посилання на одного з головних конкурентів сайту «Однокласники.ru» — «ВКонтакте.ua».

Так, посилання з текстом «vkontakte.ua» не відправляються зовсім, користувач отримує обмеження «у тексті повідомлення містяться неприпустимі слова або виразу», а текст «vkontakte» замінюється на «vkonyakte». Варто відзначити, що на сайті «Вконтакті.ua» подібної боротьби з конкуренцією немає.

На сайті «Однокласників» можна знайти анкети дуже знаменитих людей. Правда розміщення там своєї анкети стало фатальним для популярною серед любителів шоу «Дом-2″ його колишньої учасниці Оксани Аплекаєвої. Після погроз на цьому сайті 31-річну жінку знайшли мертвою .

Але не можна не сказати і про користь мережі. Так, у березні співробітникам кримінального розшуку вдалося встановити особи злочинців, які жорстоко розправилися з журналістом Першого каналу Ільясом Шурпаєвим. Підозрюваних знайшли саме через сайт «Однокласники» .

Короткий опис статті: однокласники уа

Джерело: Новини України NEWSru.ua :: В україна «Однокласники.ua» можуть закрити, щоб у РФ не було баз даних по українцям

Також ви можете прочитати