Не ввійти в контакт, не увійти в однокласники, фейсбук, hosts, reset hosts

25.01.2016

Мені не увійти в контакт. Хто винен?

Якщо у вас заблоковано доступ до цієї чудової соціальної мережі, в якій на сьогоднішній день буквально живе 80 відсотків населення нашої неосяжної Батьківщини, перше, що ви повинні зробити – спробувати зайти на свою сторінку з іншого комп’ютера.

Попросіть своїх знайомих на 5-10 хвилин комп’ютер і спробуйте вийти з чужого ПК на свою сторінку. Якщо доступ по раніше заблокований, саме час писати в службу підтримки сайту vkontakte.ru і слізно благати повернути можливість користуватися соціальною мережею. В такому випадку подальший текст цієї статті можна не читати.

Що робити, якщо у вас немає друзів з комп’ютером? В даній ситуації натискаємо кнопку «Пуск», потім переходимо «Всі програми» — «Стандартні» і знаходимо скромну утиліту під назвою «Командний рядок». Запускаємо її і у вікно програми вводимо наступний текст:

ping vkontakte.ru

Натискаємо клавішу «Enter» на клавіатурі і спостерігаємо отриманий результат:

Звернемо увагу на набір з чотирьох чисел, який в моєму випадку виглядає, як:

87 .240.188.250

Це IP адреса сайту. А от якого саме – ми зараз і з’ясуємо!

Запам’ятаємо його, оскільки в найближчому майбутньому він стане нам у пригоді. Наступне, що ми повинні зробити – це відкрити будь-який з сервісів в мережі Інтернет, який дозволяє отримати інформацію про домен і IP адресі.

Я пропоную, скористатися сервісом вельмишановного реєстратора доменних імен:

У текстове поле вводимо IP сайту, отриманий у вікні програми «Командний рядок» і натискаємо кнопку «ОК». Після чого під текстовим полем з’явиться інформація на нашу IP і власнику компанії, якій він належить. Якщо ми бачимо щось на кшталт:

netname: VKONTAKTE-SPB-NET

descr: Vkontakte Ltd

…то дуже велика ймовірність того, що вас дійсно заблокувала адміністрація «контакту» і треба писати в їх техпідтримку, гнівно вимагаючи повернути доступ до улюбленої сторінці.

Якщо вірус не пускає в контакт?

Розглянемо ситуацію, коли на вашому комп’ютері оселився вірус і самим нахабним чином не пускає вас в контакт, однокласники чи фейсбук. Порядок дій у такому випадку ідентичний вищеописаного варіанту. Ми точно також відкриваємо програму «Командний рядок» вводимо команду:

Записуємо IP адресу, у нашому випадку це:

46.4.12.79

Відкриваємо знайому посилання:

І перевіряємо IP, точно також як це робили вище. Різниця буде полягати в тому, що на цей раз у зведеної інформації по IP адресою немає жодних згадок про соціальну мережу «вконтакте». Це означає, що коли ми в адресному рядку браузера набираємо vkontakte.ru, то потрапляємо абсолютно на інший сайт!

Як блокується доступ до сайтів? Пару слів про файл hosts

Щоб зрозуміти як працює вірус, який блокує доступ в контакт, однокласники, фейсбук і до інших сайтів, потрібно мати хоча б неясне уявлення про принципи роботи мережі Інтернет.

Кожен учасник глобальної мережі має свій IP адреса. Ми вже застосовували цей термін у статті і знаємо, як виглядає зовні IP. Ця адреса присвоюється користувачу, коли він виходить в Інтернет.

Сайти, в свою чергу, розташовуються на серверах – спеціальних комп’ютерах, що цілодобово підключені до мережі Інтернет і доступні без перерв нам, простим смертним відвідувачам. У кожного сервера також є свій IP адреса.

Очевидно, що вводити вручну такий адресу дуже незручно. Тому була придумана система доменних імен (DNS). Грубо кажучи, набору символів відповідає певний IP адреса в мережі.

Як варіант: набору символів vkontakte.ru (Такий набір символів називається доменним іменем) відповідає IP адреса — 87.240.188.250

Більш того, таких адрес може бути кілька. Все та ж соціальна мережа «вконтакте» має декілька IP адрес. Це дозволяє розподіляти навантаження на сервери, де зберігається самий відвідуваний проект рунета.

Яким чином наш браузер дізнається, що при введенні в адресний рядок браузера vkontakte.ru потрібно відправляти користувача по заданому IP браузера? Справа в тому, що ми потрапляємо на потрібний сайт не безпосередньо, а через кілька серверів, на яких зберігається інформація про те, якою IP адреса соответветствует певного доменного імені.

цей Процес повністю автоматизований і не залежить від користувача. Проте іноді потрібно вручну створити зв’язку доменне ім’я – IP адреса. Для цих цілей в операційній системі Windows існує файл hosts.

Розташовується цей файлик в наступному каталозі:

Ім’я диска, на якому встановлена система:WINDOWSsystem32driversetc

У моєму випадку цей шлях виглядає, як C:WINDOWSsystem32driversetc

Відкрити на редагування файл можна подвійним кліком мишки, після чого у списку програм вибираємо текстовий редактор «Блокнот»

За замовчуванням файл hosts виглядає так:

# (C) Корпорація Майкрософт (Microsoft Corp.), 1993-1999

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # вихідний сервер

# 38.25.63.10 x.acme.com # вузол клієнта x

127.0.0.1 localhost

Якщо після рядка «127.0.0.1 localhost» додати новий рядок і вписати туди, наприклад:

46.4.12.79 vkontakte.ru

…після чого перезавантажити браузер, ми виявимо, що доступ до улюбленої соціальної мережі став неможливий, оскільки ми вказали IP, по якому розташоване що завгодно, тільки не сайт «вконтакте».

Саме так і працюють віруси, що блокують доступ до соціальних мереж. Вони додають свої значення в файл hosts, після чого користувач відправляється не на свою сторінку, а на невідомий, незнаний сайт.

Як повернути доступ в контакт, однокласники, фейсбук?

В рамках цієї статті ми розглянемо два способи повернути доступ до улюблених соціальних мереж та іншим заблокованих сайтів. До речі кажучи, нерідко вірусами блокується доступ до пошукових систем «Яндекс» і «Google»

Спосіб номер один. Зміна видалення файлу hosts

Як ви вже зрозуміли з усього вишенапісанного, щоб повернути доступ в контакт, необхідно видалити всі зайві записи з файлу hosts. У більшості випадків для цієї операції цілком вистачить стандартних можливостей провідника Windows і текстового редактора «Блокнот»

Відкриваємо файл hosts на редагування і видаляємо всі зайві рядки знизу вгору. Залишаємо лише «127.0.0.1 localhost».

Натискаємо на клавіатурі клавіші «CTRL» + «S», це буде означати, що ми зберегли зміни в файлі hosts.

Далі перезапускаємо браузер і пробуємо увійти на улюблений сайт.

Оскільки вірусописьменники не стоять на місці і постійно вдосконалюють свої програми, в процесі очищення файлу hosts користувачі стикаються з низкою складнощів. Спробую озвучити питання, що часто задаються по поверненню доступу в контакт, однокласники і до інших сайтів.

Мій файл hosts абсолютно чистий, я не виявив у ньому ніяких сторонніх записів

Перше, що ми зобов’язані зробити – це перевірити, а не змінив наш файл hosts своє місце розташування. Для цього відкриємо редактор реєстру. Зробити це можна за допомогою вже знайомої нам програми «Командний рядок», де вводимо команду: regedit і натискаємо клавішу «Enter» на клавіатурі.

Редактор реєстру відкриється і ми вирушимо на гілку —

HKLMSYSTEMCurrentControlSetServicestcpipparameters

Після того, як ми пройшли зазначений шлях, у правій частині вікна звертаємо увагу на параметр «DateBasePath»

Його значення має дорівнювати: %SystemRoot%System32driversetc

Якщо воно відрізняється, то слід змінити його на те, що я вказав. Для цього двічі клікаємо мишкою по слову «DateBasePath», після чого відкриється невелике віконце, куди ми вписуємо вказаний мною параметр:

Натискаємо «ОК» і після цього перезавантажуємо комп’ютер.

Наступна причина, за якої користувачі не можуть відредагувати файл hosts – досить банальна. У папці, де зазвичай знаходиться злостчастный файл створена його копія у форматі TXT, а оригінальному hosts привласнений атрибут «Прихований», тобто він просто-напросто невидимий.

Оскільки за замовчуванням в операційній системі Windows відключено відображення розширень файлу, з точки зору користувача «фіктивний» hosts нічим не відрізняється від оригінального.

Щоб не потрапити в халепу в подібній ситуації, я рекомендую для редагування файлу hosts скористатися файловим менеджером «Total Commander». Завантажити Total Commander можна з нашого сайту.

Після установки програми, при першому запуску, необхідно увійти в верхнє меню «Конфігурація» — «Налаштування».

У лівій частині вікна відкрився переходимо на вкладку «Вміст панелей», а в правій частині ставимо прапорець «Показувати приховані системні файли»

Тепер, використовуючи цей чудовий файловий менеджер вирушаємо туди, де знаходиться файл hosts.

Утримуючи клавішу «CTRL» на клавиаутре виділяємо наш файл мишкою. Якщо таких файлів два, то виділяємо обидва. І…. видаляємо наш hosts натисканням клавіші «Delete» на клавіатурі!

насправді в цьому файлі немає життєвої необхідності, тому видалення hosts не торкнеться у вашій системі абсолютно нічого.

В операційних системах Vista Windows 7 на дану операцію можуть знадобитися права адміністратора. Достатньо буде натиснути на кнопку «З адмін. Правами» і підтвердити видалення.

Перезапускаємо браузер і пробуємо зайти на свою сторінку в контакті, однокласниках або фейсбуці.

Я видаляю файл hosts, а він з’являється знову

Це найбільш сумна ситуація. Вона означає те, що вірус продовжує роботу на вашому комп’ютері і щомиті перевіряє цілісність файлу hosts. В результаті одноразове видалення його, доступ в контакт повернути не дозволяє.

В такому випадку необхідно дедуктивним методом обчислити у списку процесів той самий вірус. Одразу хочу повідомити: в подібних ситуаціях не варто сподіватися на антивіруси і нескінченно влаштовувати перевірку системи на ймовірних зловредів.

Ваш антивірус ВЖЕ пропустив ворога на свою територію.

У подібній ситуації я рекомендую звернутися до програми – диспетчера завдань під промовистою назвою Process Explorer.

Завантажити Process Explorer можна з нашого сайту. Програма хороша тим, що не вимагає установки, се значить, що Process Explorer може використовуватися в численних критичних ситуаціях по боротьбі з вірусами.

При першому запуску нас попросять погодитися з невеликим ліцензійною угодою на найчистішому англійською мовою. Щоб це зробити, необхідно натиснути на кнопку «Agree»

Далі переглядаємо підозрілі процеси в списку, натискаємо правою кнопкою мишки по кожному з них і в контекстному меню вибираємо пункт «Kill Process».

Після того, як процес зупинено, пробуємо знову видалити файл hosts. Перевіряємо – не з’явився він знову. Якщо це сталося, знову вирушаємо в Process Explorer і шукаємо шкідників в списку запущених програм.

Передбачаю ваше законне питання: а за які процеси вважати підозрілими? Незважаючи на те, що це питання вашої інтуїції та досвіду, є один параметр, по якому можна ділити на підозрілі процеси і довірені.

Зверніть увагу: коли ви наводите мишку на процес, відображається розташування файлу на вашому жорсткому диску. Якщо такий процес розташовується в каталозі Temp або десь в надрах Documents and Settings (є така папка на комп’ютері), то можна припустити – це наш шкідливий процес.

Я видалив файл hosts, але доступ в контакт, однокласники, фейсбук не повернувся

У деяких випадках шкідливі програми вносять зміни не тільки в файл hosts, але і браузери, які на даний момент встановлені в операційній системі.

В такому разі необхідно або перевстановити існуючі браузери, або встановити нові, ті, які не використовувалися раніше.

Спосіб номер два. Програма Reset_Hosts

Кілька років тому була створена програма Reset_Hosts, принцип її дії такий:

При установці вона знаходить файл hosts, забирає з нього всі зайві записи і переміщує файл в інший каталог на жорсткому диску.

Що це дає?

По-перше, користувачеві не потрібно вручну шукати цей файл. Нерідко на комп’ютерах встановлено дві операційні системи і користувач помилково править не той hosts, який потрібно.

По-друге, файл переміщується в інший каталог і шкідлива програма не завжди його знаходить.

На жаль, деякі сучасні антивіруси спрацьовують на Reset_Hosts і вважають цю наиполезнейшую утиліту вірусом. У такому випадку потрібно на час відключити антивірус, встановити програму, перезапустити браузер.

У 80 відсотках випадків Reset_Hosts повертає доступ в контакт, однокласники, фейсбук.

Висновок

Ось ми і підібралися до кінця цієї статті. Якщо ви уважно прочитали, то цілком імовірно, що даний матеріал допоміг повернути доступ в контакт, однокласники чи фейсбук. Хочу звернути увагу користувачів Windows на один істотний момент — якщо ви будете працювати під Mac OS, всіх вищеописаних проблем просто не буде існувати у вашому житті. Сама структура MAC OS така, що змінити файл hosts вредосносной програмою не так то просто, працюючи в цій системі. Сподіваюся, останні два речення змусили вас задуматися про вічне.

Короткий опис статті: увійти в однокласники В процесі читання не тільки ми навчимося повертати доступ до улюблених соціальних мереж, але також дізнаємося: чи дійсно заблокований вхід адміністрацією сайту або це черговий прийом шахраїв. Не ввійти в контакт, не увійти в однокласники, фейсбук, hosts, reset hosts

Джерело: увійти в контакт, не увійти в однокласники, фейсбук, hosts, reset hosts

Також ви можете прочитати