Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено

07.06.2016

Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонений

«А що це ви тут робите, а?»

Дипломна робота радянського режисера Елема Климова, який прославився скандальною стрічкою про крах російської імперії «Агонія», і не менш сильною військовою роботою «Іди і дивись», яка стала останньою в його фільмографії, але досі актуальною і надмірно правдиво демонструє те, як люто жахливий візуальне може висмоктати крихке внутрішнє.

На відміну від інших фільмів Климова,«Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено» націлений на дітей, які коли-то будуть дорослими і дорослих, які колись були дітьми. Якщо діти побачать лише шебутное добре кіно, то увагу дорослого в першу чергу приверне така собі невинна критика радянського ладу. Незважаючи на всю променистість від нього вихідну, втратити політичну підоснову не представляється можливим: іронія над хрущовськими агітплакатами, його портретом (бабуся порушника порядку мало не копія самого кукурудзяного короля) і костюм «королеви кукурудзяних полів» — всі ці атрибути як би відкрито висміюють хрущевщину, що, тим не менш, нітрохи не псує враження від картини, оскільки вони ненав’язливі для сучасного глядача, досить завуальовані чуйністю, м’якістю і щирою дружбою, до того ж щедро забезпечені милейшими ситуаціями, безглуздість яких подекуди зашкалює, якщо не абстрагуватися під час перегляду від суворої реальності і не віддатися в ніжні лапки дитячої безпосередності, ілюзіям і яскравості стертих часом емоцій і приглушених їм же почуттів.

Цей маленький шедевр радянської класики варто дивитися хоча б заради того, щоб вдихнути ковток ностальгічного повітря, просочитися духом радянського часу, де порядок і дисципліна якщо і домінують над любов’ю до дітей, то не скочуються при цьому у в’язке болото брудного садизму і навіжений деспотичности; де сама кримінальна дитяча витівка — гра в карти; де під дитячої наготою не мається на увазі розпусти, а дружба цінується спопеляючим всяке слово ділом. Де девіз «Один за всіх, всі за одного» ще не встиг змінитися вырожденческим сучасним:» Не той твій друг, хто після п’янки тягне тебе додому, а той, хто сам повзе з тобою». Зрештою, це був той час, яке вже ніколи не повернути, як і дитинство, дефективную моральність і людську чуйність.

Короткий опис статті: однокласники ласкаво просимо ласкаво просимо, або стороннім вхід заборонено (DOBRO POZHALOVAT, ILI POSTORONNIM VKHOD VOSPRESHCHYON). Все про фільм: фотографії, шпалери, коментарі користувачів, сеанси, новини, рейтинг фільму. Інформація про засновників, повний список акторів, загальні збори і бюджет фільму. Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено (Dobro pozhalovat, ili postoronnim vkhod vospreshchyon) фільм кіно шпалери фотографії сеанси афіша огляд коментарі рейтинг факти відгуки кадри новини сайт

Джерело: Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонений

Також ви можете прочитати