Історія Однокласників. Як створювалися, де і хто зробив Однокласників.

29.01.2016

Історія Однокласників — від хобі до мегакорпорації.

Ніяка сила не залишається довго без господаря. Завжди знаходиться хтось,

хто намагається приручити її і підпорядкувати собі непомітно або на підставі…

«Залюднений острів», Стругацькі.

З оцсеть Facebook була запущена 4 березня 2006-го року. Спочатку проект позиціонувався як ресурсу для пошуку однокурсників та однокласників, але з часом його аудиторія значно розширилася. Зараз Однокласники об’єднують десятки мільйонів людей різних вікових та соціальних груп. Однокласники, на відміну від багатьох інших соціальних мереж. мають своє неповторне обличчя, суттєво відрізняється від зарубіжних прототипів.

З оздателем Однокласників є Альберт Попков. Дизайнером і консультантом — Дмитро Уткін. Саме він придумав знаменитий логотип Однокласників.

А льберт Попков народився в Южно-Сахалінську в 1972 р. в родині композитора і вчителі. Через 3 роки, його родина переїхала до Москви, і в школу Альберт пішов вже в столиці. У віці 16 років він вступив до технікуму, де захопився програмуванням, яким і присвятив наступні роки. Хлопець довгий час співпрацював з НДІ «СчетМаш», написавши більше сотні навчальних та ігрових програм для радянських школярів. У кризові 90-ті торгував в «Лужниках» батарейками і навіть підробляв на олівцевої фабрики.

В кінці 90-х років Попков, будучи вже досить відомим веб-програмістом, почав співпрацювати з іноземними компаніями. Працював над проектами «Саймон енд Шустер» (Simon & Schuster), «Кенон» (Canon), порталом поліції Нью-Йорка і сайтом одного з кандидатів у президенти США. У 2000 р. переїздить у Лондон, де приймає активну участь у створенні ресурсу 192.com — великого довідкового порталу Великобританії. Потім перейшов на посаду голови відділу веб-розробки «118118» — однієї з найбільш відомих інформаційних компаній Англії.

Н ад Однокласниками Альберт почав працювати в 2006-му році. Причому спочатку проект існував лише як хобі. До тих пір, поки його автор не звільнився і не повернувся до Росії.

В даний час Альберт Попков займається розвитком свого нового проекту Порівняй.ру — сервісу за вибором кредитів, вкладів і страхових полісів.

Розвиток Однокласників.
2006-й рік.

П ервым зареєстрованим користувачем Однокласників став дизайнер соцмережі Дмитро Уткін. Спочатку Однокласники не сприймалися як комерційний ресурс і перспективна рекламна площадка. Однак аудиторія сайту стрімко збільшувалася, і вже в листопаді налічувала понад 1,5 млн. користувачів. Тому творці порталу прийняли рішення про реєстрацію відповідного юр. особи. У цей період проект розвивався тільки на особисті гроші Альберта Попкова, які стрімко танули. В результаті програміст опинився перед вибором — продати проект або розвивати його далі, залучаючи інвесторів. Восени 2006-го інвестор був знайдений, і слідом за цим Однокласники змінюють технологічну платформу, залучають кваліфікованих спеціалістів і поступово оформлюються в повноцінну компанію.

2007-й рік.

Ф инансовые вливання та структурно-технологічні зміни дали результат. Влітку 2007-го аудиторія Однокласників збільшується до без малого 4 млн. відвідувачів. Сайт обростає новими функціями і можливостями: з’являється перегляд списку осіб, відображення «друзів моїх друзів», виділення «любих друзів» і т. д. Крім того, з’явився пошук не тільки по школах, але і по місцях служби, ВУЗам, за місцями роботи або відпочинку. При всіх удосконаленнях до 2009 року сайт як і раніше буде залишатися збитковим.

У вересні 2007-го Попков приймає рішення продати 30% акцій латвійської компанії Фортиком (Forticom) (вона володіє Однокласниками). Через пару місяців після операції відбувається черговий сплеск активності користувачів і в листопаді 2007-го проект вдруге стає лауреатом премії «За внесок у розвиток російської мережі Інтернет ».

2008-й рік.

У ж до початку року загальна аудиторія Однокласників налічує 25 млн. користувачів при 6 млн. щоденних відвідувань. Активні користувачі отримали можливість створювати «групи за інтересами» і персональні фотоальбоми. У жовтні адміністрація вирішила зробити реєстрацію платною. Безкоштовно була доступна лише «усічена» версія облікового запису. Вона не дозволяла ні відправляти повідомлення, завантажити/оцінювати фото, ні коментувати форуми. Для отримання доступу до повного функціоналу потрібно надіслати платне есемес-повідомлення.

2 008-ий рік ознаменувався для Однокласників першим фінансовими скандалом. Британська компанія Ай-СиДи Паблішинг (i-CD Publishing) звинуватила Попкова в тому, що він створював Однокласників під час роботи в цій фірмі і порушив тим самим трудовий договір. Ситуація погіршувалася ще й тим, що Однокласники, фактично, були конкурентом сайту Пассадо (Passado), для розробки якого і був найнятий Альберт Попков. На підставі цього Ай-СиДи хотіла отримати в своє розпорядження і сам портал, і всі принесені їм доходи. В результаті переговорів сторони пішли на мирову угоду, за якою Попкову довелося виплатити британцям порівняно невелику компенсацію, залишивши за собою всі права на Однокласників.

У 2008-му році виручка від реклами російської соцмережі склала майже 35 мільйонів доларів, а інвестиції досягли $3-4 млн. Проте з урахуванням стрімкого зростання аудиторії, потрібно ще не менше $7 млн на обладнання для забезпечення безперебійної роботи сайту.

2009-й рік.

У цьому році Однокласники за охопленням російськомовної аудиторії від 14 до 55 років виходять на п’яте місце серед всіх сайтів. Додано послуга, що дозволяє закривати перегляд сторінки для всіх, крім друзів.

2 009-й у фінансовому відношенні став для сайту переломним. Саме тоді Однокласники починають приносити прибуток, яка на кінець року досягла 11,6 млн. доларів. Рік тому соцмережа мала перед кредиторами 95,3 млн. рублів боргу.

2010-й рік.

У цьому році відбувається ще одна знакова подія в історії Однокласників: 31 серпня 2010 р. Однокласники стають власністю компанії Діджитал Скай Технолоджиес (Digital Sky Technologies (DST), що менше ніж через місяць змінила назву на Мейл.ру Груп (Mail.ru Group ). Новий власник тепер контролював 100% акцій Однокласників.

М ейл.ру Груп (тоді ще DST) почала скупку акцій соцмережі практично через рік з моменту заснування Однокласників. На початок 2009-го в її власності перебувало вже 75% латвійського холдингу Фортиком (Forticom), що володів контрольним пакетом Однокласників. А в 2010-му Діджитал Скай Технолоджиес стає практично одноосібним власником соціальної мережі.

Н а цей момент кількість користувачів Однокласників перевалило за 45 млн. Було дещо розширено функціонал і на сайті з’явилися різні ігри. а також бета-версія відеочату. Крім того, в кінці серпня була скасована платна реєстрація.

У ыручка Однокласників до 2010 року становить вже $68,9 млн. а чистий прибуток — 31,6 мільйона.

П ри цьому велика частина прибутку ($45,7 млн.) припадає не на рекламу. а на додаткові послуги. В першу чергу на ігри, які соцмережа почала просувати з квітня 2010-го. Вже через два роки після цього на ігрових додатках Однокласники зможуть заробити 135 млн. дол. що на той час становило майже половину від усього ігрового інтернет-ринку.

2011-й рік.

У цьому році на Однокласниках ввели єдину систему авторизації, надавши користувачам можливість використовувати одні і ті ж дані в соцмережі і на інших порталах. Стало доступним поділ друзів на групи і прикріплення до облікового запису до трьох банківських карт. Розширилися і медіа-можливості: з’явився музичний розділ і можливість індексації відеороликів з Youtube (YouTube). У верхню частину сторінки Однокласників була додана панель з посиланнями на проекти Мейл.ру Груп.

З а першу половину 2011-го виручка Однокласників перевищила $57 млн. що практично відповідає чверті всієї виручки Мейл.ру Груп.

З а 2011 р. Однокласники заробили майже 4 млрд. рублів чистого прибутку. При цьому денна аудиторія порівняно з минулим роком зросла майже в 2 рази.

7 вересня 2011 року Мейл.ру Груп спільно з Рутубе (RuTube) запускають відеорекламу в Однокласниках, яку щодня переглядають 10 млн. користувачів (це без малого третина відвідувачів соцмережі).

2012-й рік.

Ч число користувачів Однокласників перевищило 135 млн. До лютого за статистикою LiveInternet. Однокласники побили свій же рекорд, досягнувши 32,9 млн. користувачів в день. Була додана нова можливість — використання платних сервісів при нульовому рахунку. Кредитованная сума автоматично списувалася при подальшому поповнення коштів. Також стало можливим і скачування медіаконтенту, наданого правовласниками. Крім того, користувачі могли змінювати дизайн сторінки по своєму смаку, вибираючи наявні теми. У цей же період почав працювати інтернет-радіо всередині мережі. Сайт стає одним з безперечних лідерів Рунета.

М ногочисленные досягнення проекту в 2012-му році були затьмарені новим фінансовим конфліктом.

У квітні 2012-го року податкова служба РФ пред’явила Однокласникам позов, який був пов’язаний зі старим суперечкою між Альбертом Попковим і британською фірмою Ай-СиДи Паблішинг. Податківці стверджували, що виплачена «неустойка» не є витратами і зажадали заплатити півтора мільйона доларів штрафів. Борг був сплачений, причому сам Попков заплатив лише частину суми. Іншу частину довелося відшкодовувати Ай-СиДи Паблішинг. Пізніше податківці збільшили борг майже до $6 млн. пов’язавши його з податком на прибуток.

2013-й рік.

У 2013-му році число зареєстрованих користувачів Однокласників перевищило 205 млн. щоденна аудиторія досягла 40 млн. і сайт був включений в ТОП-10 соцмереж світу. Додалася можливість проведення соцопитувань в групах і з’явилася кнопка «проголосувати». Також розробники створили спеціальну версію для слабозорих і запустили англомовний варіант ресурсу.

Н а 2013-ий рік Однокласники об’єднують людей з 229 країн світу. Відвідувань поки не було лише з однієї держави — острова Піткерн. У той же час на російський сайт навідуються користувачі з Бразилії, Гренландії, Ватикану (1 людина) і навіть з Північної Кореї, де Інтернет є розкішшю й істотно спрощений. У США проживає 1 млн. шанувальників Однокласників, а 80% російськомовного населення Австралії заходить на сайт регулярно. На території Російської Федерації приблизно третина відвідувачів «приходить» у соцмережа з мобільних пристроїв.

Нагороди Однокласників.

З оциальная мережа Однокласники неодноразово ставала лауреатом різноманітних премій:

    2006 р. — премія Рунета (категорія «Здоров’я і відпочинок»), 4-я рядок «Народної десятки» Рунета;

2007 р. — премія «Веб-сайт року» за версією «Рашен Энтертэйнмент Евордс» («Russian Entertainment Awards»), премія Рунета (категорія «Масові комунікації і культура»), 3-я рядок у «Народній десятці», «Проект року» мережевого конкурсу РОТОР, премія за досягнення у сфері розвитку російського Інтернету;

2008 р. — головний приз «Вплив на оффлайн» мережевого конкурсу РОТОР, гран-прі «Майстер офф Брэндбьюлдинг» («Master of Brandbuilding»);

2011 р. — лауреат Премії Рунета, категорія «Інновації та технології».

До ромі того, мобільна версія Однокласників двічі отримувала премію «Золотий сайт».

Н а цьому про історії створення і розвитку Однокласників все.

Хочеш виглядати успішним. Тоді поділись посиланням на цю сторінку зі своїми друзями та знайомими в соціальних мережах, на форумах та у блогах! А цей сайт додай в закладки !

Короткий опис статті: однокласникии Як створювалися Однокласники — історія народження однієї з найбільших соціальних мереж. Хто, де і коли зробив Однокласників. однокласники, соціальна мережа, історія створення, виникнення, розвиток

Джерело: Історія Однокласників. Як створювалися, де і хто зробив Однокласників.

Також ви можете прочитати