ИСТОРИОСКОП, Що таке Україна

10.11.2015

Що таке Україна

ИСТОРИОСКОП, Що таке Україна

Склад України:

Захід:

1. Львів, Закарпаття, Івано-Франківськ, Тернопіль, Волинь (включаючи Рівне) — бывышие землі Польщі та Австро-Угорщини, які в 1939 році приєднав до України Йосип Віссаріонович Сталін, радянський вождь, грузин за національністю, справжнє прізвище — Джугашвілі.

2. Вінниця (розділена в 1940 році на Вінницьку та Хмельницьку області) — 1793 року внаслідок розділу Польщі увійшла до складу Російської Імперії.

3. Житомир — з 1321 року у складі Великого князівства Литовського, з 1569 року — в складі Польського королівства, у 1795 році входить до складу Російської імперії.

Південно-схід:

1. Харків, Луганськ, Донецьк, Суми — в минулому Слобожанщина і Дике поле. До 1765 року відбувалося самовільне заселення цих територій. Після 1765-1774 — губернії Російської Імперії.

2. Дніпропетровськ і Запоріжжя — до 1648 року в складі Речі Посполитої, після воєн з Польщею за Малоросію — під спільним управлінням, а з 1774 року — у складі Російської імперії.

3. Херсон — Скіфське царство, Сарматія, Анти, Готи, Гуни, Тюркський та Хозарський каганат, Русь, Золота орда, Кримське ханство, Османська імперія, з 1774 року — у складі Російської імперії. З 1917 по 1920 року під контролем австро-німецьких військ, з 1920 року в складі УРСР.

4. Одеса — за пропозицією Суворова в 1793 році почалося будівництво фортеці, місто Одеса був заснований рескриптом Катерини ІІ від 27 травня (7 червня) 1794 року. Місто будувався під керівництвом віце-адмірала Дерібаса. Область — до 1878 року частково перебувала в складі Османської імперії, ще раніше — у складі Кримського ханства. У складі Російської імперії область з 1878 року. З 1818 по 1940 рік — частково в складі Румунії. Тільки після 1940 року Одеська область повністю увійшла до складу УРСР.

5. Миколаїв — за указом князя Григорія Потьомкіна в 1788 році була закладена верф, навколо якої почав будуватися місто. Область — в складі Російської імперії з 1774 року, раніше — у складі Туреччини, ще раніше — поселення скіфів, сарматів та грецькі колонії. У складі УРСР з 1922 року.

Центр:

1. Полтава — в 1569 році передана з Великого князівства Литовського до складу Польщі. Після 1654 — у складі Гетьманщини. Після 1667 року увійшла до складу Російського царства. У 1709 році атакована шведською армією короля Карла XII разом з полками гетьмана Мазепи, три місяці Полтава стримувала шведів, а після вирішальної битви Карл XII та гетьман Мазепа, зазнавши поразки, втекли в Туреччину.

2. Кіровоград (Єлисаветград) — з 1764 року Фортеця св. Єлисавети стала центром провінції, в 1775 році поселення отримує права міста і ім’я Єлисаветград, входить до складу Російської імперії.

Територія в середині XVII століття контролювалася запорізькими козаками. Раніше, в XVI-XVII століттях — малонаселена область між польсько-литовськими, росіянами і турецько-татарськими територіями. З 1918 року в складі УРСР.

3. Черкаси — в 1569 році місто перейшло з Великого князівства Литовського до складу Польщі. З 1793 році у складі Російської імперії.

4. Чернігів. З 1024 року — стольний град князя Мстислава Володимировича, брата Ярослава Мудрого. 1239-1356 — монголо-татарське іго. 1356-1503 — у складі Литви. Після 1503 — у складі Великого князівства Московського. Після 1618 року — в складі Речі Посполитої. Після 1649 — у складі Війська Запорозького. Після 1654 року — у складі Російської держави. Чернігівські козаки брали участь у Полтавській битві на боці війська Петра I. У 1796 р. була створена Малоросійська губернія Російської імперії.

5. Київ. У творах арабських X століття фігурує як центр однієї з груп русів, поряд з Новгородом. В іншій частині оповідання у тих же авторів Київ протиставляється русам. У візантійському трактаті Київ фігурує під неслов’янським, можливо хозарським, назвою Самватас.

Починаючи із захоплення міста Олегом і до другої половини XIII століття Київ був столицею Русі. Київські великі князі мали верховенство над князями інших руських земель.

У 988 році за наказом князя Володимира жителі міста були хрещені в Дніпрі. Русь стала християнською державою, була заснована Київська митрополія.

1240-1362 рік — владу Золотої Орди.

1362-1654 рік — у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої.

У 1654 році після Переяславської ради на площі перед древньою Церквою Успіння Богородиці Пирогощі населення Києва принесло присягу цареві Олексію Михайловичу. У 1654-1667 були неодноразово відбиті нападу гетьмана Івана Виговського, Київ відмовився здатися полякам, у 1667 році Київ був відступлена Польщею спочатку тимчасово, а з 1686 року — постійно. З 1721 року — центр Київської губернії.

Навіть після того, як Київ та околиці перестали бути частиною Польщі, поляки становили чималу частку від населення міста.

З 1917 по 1920 рік влада у Києві змінювалась 13 разів. Остаточно радянська влада в Києві встановилася в 1920 році.

У 1934 році Київ стає столицею УРСР (з 1917 по 1934 столицею УРСР був Харків).

А тепер, увага — питання:

і коли до 1917 року пропонується називати Україною?

До 1917 року Україна — це територіальне поняття, таке ж, як Сибір або Урал, не мала своєї державності і навіть автономності. Це було збірна назва для декількох губерній Російської імперії, розташованих біля західних кордонів (у краю імперії, звідси і назва — Україна).

Самостійними державними утвореннями у минулому можна було назвати тільки Київське та Чернігівське князівство, але це було вже дуже давно.

Деякими самостійним утворенням була Запорозька Січ, але називати її державою було б перебільшенням.

Малоросія і Новоросія — це були території в складі Російської держави.

Таким чином:

Україна в сучасних межах була зібрана Російською імперією, головним чином в 17-18 століттях, з територій, що знаходилися раніше у складі Литви (Велике князівство Литовське), Польщі (річ Посполита), Османської імперії та Кримського ханства.

Одеса, Кіровоград (Єлисаветград) і Миколаїв — повністю побудовані Російською імперією, раніше цих міст не існувало.

Україна як державне утворення (без західних областей) була сформована в результаті громадянської війни 1918-1920 років. Після встановлення на всій території радянської влади і визначення кордонів, дане територіальне утворення було оформлено як республіка у складі СРСР і названо УРСР.

Західна Україна і частина Одеської області — приєднані тільки в 1939 році.

Разом:

Україна як така зібрана Російською імперією, а її сучасні кордони встановлені урядом СРСР і саме за рішенням уряду СРСР територія з даними конкретними кордонами стала називатися Україною офіційно.

Без Російської імперії і Радянського союзу нічого схожого на сучасну територію України під назвою Україна ніколи не існувало б. Без участі Росії на території залишилися б поділені Польщею, Литвою і Туреччиною, а незалежне українське етнічне держава могло бути сформовано хіба що на місці Києва, Чернігова та Запоріжжя з додаванням невеликих прилеглих територій.

Українці — це нащадки жителів Київської Русі та Чернігова, нащадки запорозьких козаків — то є росіяни, що проживали на території, званої в одні часи Малоросією і Новоросії, а потім — Україною (від слів «у краю», тому що територія перебувала у краю російської держави).

Якщо б територія України не була частиною Російської держави, визначень «Україна» і «українці» ніколи не могло б виникнути. Незалежно від Росії могли називати себе кримчани, запорожці, кияни, чернігівці — вони могли при певному ході історії створити свої незалежні держави і вважати свою історію окремого від Росії — це було б держави, схожі на Словаччину, Чорногорію, Македонію та інші невеликі європейські країни.

Навіть Сибір могла б, ставши окремою державою, заявляти про свою окрему історію, оскільки визначення Сибір виникло ще до того, як територія увійшла до складу Російської імперії, історики і археологи досі сперечаються про те, коли виникла ця назва, але всі сходяться на тому, що воно виникло дуже давно, задовго до Єрмака.

Україна — це російське визначення. А українці — це росіяни, які проживають на даній території останні 200-300 років, коли власне виникло і закріпилося в мові визначення Україна і коли на територіях біля західного кордону Російської імперії сформувався діалект російської мови, згодом виділився в окремий, українська мова.

Це все не означає, що українці не мають права на власну державу. Мають. Точно так само, як і білоруси. Українці мають повне право на власну державу, власну владу і власний шлях розвитку.

Але українець, який заперечує свої російські корені — це те ж саме, що білий американець, який заперечує своє європейське походження.

Українець, який називає росіян окупантами — повинен знати, що російські окупанти — його власні предки, які прийшли на землі Литви, Польщі або Османської імперії і приєднали їх до Росії.

А українець, який проживає в західних областях — або зовсім не українець, чи українець виключно завдяки Леніну і Сталіну, про що йому слід пам’ятати, знищуючи пам’ятники тим, хто створив його Батьківщину.

І нарешті той українець, який називає жителів Криму сепаратистами, повинен пам’ятати, що сепаратисти — всі жителі сучасної України, які в 1991 році в односторонньому порядку відокремилися від країни, яка сформувала їх республіку, встановила її межі, побудувала багато міста, заводи, комунікації в минулому була єдиною державою, яка протягом століть називалося Росія.

Україна відрізняється від Криму головним чином тим, що на багатьох українських територіях росіяни живуть так давно, що навіть історики не знають точний час заселення цих місць росіянами. І ще тим, що багато території тривалий час перебували у складі Польщі, Литви та Османської імперії. І ще тим, що в 1939-1940 роках до України були приєднані Волинь і Галичина, які тепер чомусь називають себе «самими правильними українцями», маючи на це найменші підстави з усіх українських територій.

Мабуть приєднання Волині та Галичини до України було найбільшою помилкою, за яку тепер розплачуються і росіяни, і українці, і росіяни українці — словом, ми всі.

Ну шо тут добаветь?

Короткий опис статті: однокласники україна Оригінал взято у amfora в Що таке Україна Складу України: Захід: 1. Львів, Закарпаття, Івано-Франківськ, Тернопіль, Волинь (включаючи Рівне) — бывышие землі Польщі та…

Джерело: ИСТОРИОСКОП — Що таке Україна

Також ви можете прочитати