Google: наша система розпізнавання осіб найточніша, «Хакер.

19.02.2017

Google: наша система розпізнавання осіб найточніша

минулого тижня троє дослідників з Google опублікували наукову роботу про нову систему штучного інтелекту FaceNet, яка розпізнає обличчя людей з безпрецедентною точністю, показуючи результат, близький до 100% на стандартному наборі даних Labeled Faces in the Wild. який включає в себе більше 13 000 зображень осіб, взятих з інтернету. Якщо бути точним, то новий рекорд 99,63%. На базі осіб YouTube Faces DB результат досягає 95,12%. При цьому рівень помилок на 30% нижче, ніж у всіх конкурентів, які опублікували свої роботи у вільному доступі.

У грудні минулого року група китайських дослідників теж заявляли про досягнення результату більше 99% на наборі Labeled Faces in the Wild (ось їх попередня робота). Система дослідників з Facebook показала результат близько 97,5%, причому тоді у своїй роботі дослідники стверджували, що навіть людина показує результат, в середньому, 97,5% при розпізнаванні осіб. Під «розпізнаванням» розуміється вірна відповідь на питання, чи належать дві фотографії одного й того ж людині.

Однак, система Google йде ще далі. Вона не лише розпізнає обличчя набагато краще людини, але ще здатна навіть підібрати колекцію інших людей, які найбільше схожі на задану фотографію.

Виключно високий результат пояснюється, в тому числі, новаторським методом тренування нейромережі: для цього використовували триплети фотографій, на яких були особи одного або різних людей, однаково вирівняні і в однакових умовах. Тренувальну базу згенерували теж новим методом онлайнового майнінгу триплетів.

Google: наша система розпізнавання осіб найточніша, «Хакер.

В майбутньому подібні програми знайдуть застосування в розвідці, системах спостереження і т. д. Так і різні цивільні системи від цього тільки виграють. Скажімо, на сайті знайомств можна знайти дівчат, в точності схожих на улюблену актрису або на будь-яку іншу фотографію.

Короткий опис статті: програма розпізнавання осіб

Джерело: Google: наша система розпізнавання осіб найточніша — «Хакер»

Також ви можете прочитати