Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви

19.02.2017

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім’ям і прізвищем – реальна людина, хай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого – дезинфомирование або накрутка показників в соціальних мережах.

У попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук за деяким соціальним мережам. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких – допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, чи це реальна особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не особливо активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше – не однієї, а декількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів, електронними адресами, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку – найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив’язаний до певної країни чи регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук у Google або Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з рядом складностей. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличне написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім’ям і прізвищем на російській або українській мовах може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів у соціальній мережі Facebook

У Facebook доступний пошук по імені та прізвища. У пошуковій видачі першими опиняться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім’я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчального закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для визначених користувачів.

В лівій колонці достатньо вказати ім’я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів — від особливості Facebook нав’язувати нам друзів у різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж просто пошук через пошуковий рядок.

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людину з популярними іменем і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-акаунт зареєстрований на інший електронну адресу.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів у соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», однак кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people. Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також за групами, подій, додатках, примітках, новин, темами і т. д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще налаштувати пошук і отримувати досить точний результат.

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім’я та прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з’явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася в стороні від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс». Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей у кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви

В якості запиту задається ім’я та прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місць роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли у 16 соціальних мережах, серед них – не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Мой круг» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук за профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з якихось соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів – коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft — не особливо популярна в нашій країні. Тим не менш завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли у соціальних мережах та іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, швидше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google — популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта – один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об’єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів соціальної мережі Facebook, а може і більше.

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви

При пошуку за профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів з своєї соціальної мережі Google+.

Соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця перебування людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім’я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких – пошук за судовим рішенням і кримінальних зведень. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, формована сервісом PeekYou на сьогодні – одна з найбільш повних.

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch — він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте того чи іншої людини. Ще корисні сервіси для такої ж завдання – PeopleSearch і PeopleSmart .

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті достатньо скористатися звичайною пошуковою системою. Поставивши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними комбінаціями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку голови Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас на сторінках відомого письменника. А от запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначна, адже людей з такими ім’ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живої людини, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою порад з нашої попередньої статті. Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли з допомогою кількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені множини перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах чи на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінного фейкової особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією та більш-менш періодично оновлюваних — завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки ще практично вільні від таких підроблених профайлів.

Короткий опис статті: в однокласники пошук людей Боротьба з неправдивою інформацією
про події в Україні люди,пошук,пошук facebook

Джерело: Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти, з ким ви маєте справу

Також ви можете прочитати